Ľubomír Hudačko Futbal

Majú za sebou posledný jesený zápas. A veruže naňho budú hráči MFK Revúca spomínať s radosťou, pretože sa im podarilo vyhrať na nulu. To znamenalo posun v tabuľke na príjemné 5. miesto. Hrdinami v zápase s Hriňovou sa stali Šestina, Levický a Bystrán.

Ilustračný obrázok k článku MFK Revúca bude zimovať na 5. mieste: Jesennú časť naši chlapci ukončili víťazstvom na nulu

V poslednom zápase jesennej časti videli diváci výborný zápas, v ktorom hrali tabuľkoví susedia o piate miesto. Už v 8. minúte Šestina z priameho kopu nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu.

Smerek vychytal piaty zápas bez gólu

Jeho strelu z dvadsiatich metrov jemne tečoval hráč stojaci v múre, na čo Michalík nedokázal reagovať 1:0. Hra mala svižný priebeh, obe mužstvá sa snažili o kombinačnú hru, k zakončeniu sa častejšie dostávali domáci útočníci. Hostia z Hriňovej nedostatočne pokrývali vlastný obranný priestor, z čoho rezultovalo množstvo faulov hlavne na prenikajúceho Šveca a Levického. V 17.minúte po jednom z faulov na hranici šestnástky rozohral nepriamy kop Levický.

Po náznaku centrovanej lopty poslal loptu po zemi na nabiehajúceho Majerčíka, ktorého v šestnástke nedovolene zastavil Novák. Z bieleho bodu sa nemýlil Levický a zvýšil na 2:0. Hostia zásluhou Purdeka a Babica mohli znížiť, ale v bráne domácich stál opäť spoľahlivý Smerek, ktorý v tejto sezóne vychytal piaty zápas bez gólu. Tretí gól padol opäť po štandardnej situácii, keď Levický prudko zakrútil loptu do šestnástky, ktorú Bystrán zľahka hlavou nadvihol a nedal tak šancu bezmocnému Michalíkovi 3:0.

Revúca prezimuje na 5. mieste

V druhom polčase predviedli Revúčania množstvo kombinácií, vďaka ktorým sa dostávali do súperovej šestnástky, ale gólovo sa už nedokázali presadiť. Hriňovčania sa aj po vylúčení Chriašteľa pokúšali zvrátiť nepriaznivý stav, naďalej hrali útočne a to sa im mohlo niekoľkokrát vypomstiť.

Hlavne úniky Levického a Šveca si pýtali gól, neskôr osamotený Bystrán mohol zvýšiť vedenie, ale najväčšiu príležitosť zahodili hostia, keď z piatich metrov prestrelil prázdnu bránu Spodniak. Punc gólovej nemohúcnosti vyrazil zápasu v poslednej minúte nepremeneným pokutovým kopom Krajňák. Výsledok sa už nezmenil, MFK Revúca tak prezimuje na solídnom piatom mieste.

Tréner Igor Jakubička: „Zápas mal svoju kvalitu, o ktorú sa zaslúžili nielen naši chlapci, ale aj súper z Hriňovej. Na ťažkom teréne sme sa dokázali kombinačne presadiť, strelili sme tri góly, ale mohlo ich byť aj viac, ak by sme využili množstvo ďalších stopercentných príležitostí. Góly v úvode zápasu nám pomohli, chlapci si verili a dokázali, že v tejto súťaži môžu byť vyrovnaným súperom aj mužstvám z čela tabuľky.“

13. kolo IV. liga Juh, MFK Revúca 3:0 MFK Spartak Hriňová

• Góly: 8´ Šestina, 17´ Levický (11 m), 35´ Bystrán
  • V 90. minúte nepremenil Ján Krajňák (MFK Revúca) pokutový kop.
  • ŽK: E. Urc – Chriašteľ
  • ČK: Chriašteľ (po 2. ŽK)

MFK Revúca: Smerek, Majerčík, T. Urc, E. Urc, Čellár (83´ Gašparík), Lunter (67´ Pšida), Konček, Šestina, Bystrán, Levický, Švec (86´ Krajňák)

MFK Spartak Hriňová: Michalík, Novák, Bambura, Malček, Chriašteľ, Pohorelec, Vreštiak, Miklian (46´ Marcinek), Purdek, Spodniak, Babic