Eva Viestová Basketbal

MFK Revúca hral v Divíne

V nedeľu 10.4. o 15,30hod odohrali revúcki futbalisti 16. kolo 4. ligy SsFZ, skupina JUH - jarnej časti sezóny 2010/2011 s mužstvom FC Slovan Divín.

Revúčania začali aj v Divíne nebojácne a hneď od úvodu si vytvárali šance. Keď v 5 a 7 minúte Švec nevyužil svoju, hralo sa ďalej hore-dole, no do ďalších kombinačných akcií sa púšťali Lunter, Gomori a Bystrán. V 27 minúte prísne nariadil pokutový kop hlavný rozhodca a domáci sa ujali vedenia 1:0. Dve obdobné situácie boli aj na druhej strane, no rozhodca nereagoval. Prvý faul bol na Máteho a druhý na Šveca. V 36 minúte Majerčík trafil brvno domácej bránky, no gól nie a nie dať. Aktívneho Luntera, ktorý svojou bojovnosťou a pohybom vytváral príležitosti spoluhráčom, domáci často faulovali a posielali na zem. V 42 minúte bránil v hre Neušel a domácich trestný kop skončil pod brvnom hosťujúceho brankára. Prvý polčas…0:2 Po zmene strán MFK rozohrával rohový kop z ľavej strany a Majerčík znížil v 46 minúte na 1:2. V 65 minúte po výkope brankára MFK si na dvakrát spracoval loptu Švec a šiel sám na brankára domácich, no lopta od pravej žrdi opustila ihrisko. Domáci doviedli stretnutie do víťazného konca…

FC Slovan Divín : MFK Revúca
2 : 1
 Zostava MFK Revúca: Stanko, Majerčík, Pašiak, Švihla, Štepita, Bystrán, Neušel, Švec, Lunter, Gomori, Máté, Šestina, Helik, Gallo