Muži zákona pritvrdili. V Banskobystrickom kraji tento týždeň pribudne kontrol

Jazdite opatrne. Môžete sa tak vyhnúť kolíziám aj problémom s políciou. Tá si chce na vodičov posvietiť aj v našom okrese. Pozrite kedy!

Jakub Forgács

Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Ako ozrejmuje polícia, ide o osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. To znamená, že ak vás aj policajti nezastavia, stále môžete mať problém.

„V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou,“ vysvetlila Faltániová.

Prehľad policajných kontrol v Banskobystrickom kraji

  • dňa 21. 8. 2018 (utorok) na území okresov Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen, Veľký Krtíš, Revúca
  • dňa 22. 8. 2018 (streda) na území okresov Rimavská Sobota, Lučenec, Veľký Krtíš, Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, Brezno
  • dňa 23. 8. 2018 (štvrtok) na území okresov Brezno, Rimavská Sobota, Lučenec, Veľký Krtíš, Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, Zvolen
  • dňa 24. 8. 2018 (piatok) na území okresov Zvolen, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš
  • dňa 25. 8. 2018 (sobota) na území okresov Rimavská Sobota, Revúca, Banská Bystrica, Brezno,
  • dňa 26. 8. 2018 (nedeľa) na území okresu Revúca

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk