Na najstaršom ródeu očakávajú tisíce návštevníkov. Do Muráňa prídu Kollárovci aj Desmod

Predo dvermi je obľúbené podujatie, ktoré láka davy ľudí z celého Slovenska. Na svoje si prídu milovníci kovbojských súťaží a adrenalínu, ale aj slovenskej hudby.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Na najstaršom ródeu očakávajú tisíce návštevníkov. Do Muráňa prídu Kollárovci aj Desmod
Foto: Eva Viestová

Zhruba 5000 návštevníkov očakávajú organizátori na Ródeu Muráň v Revúckom okrese, ktoré sa začína v piatok o 18:30 v lokalite Peprovice, približne jeden kilometer od Muráňa smerom na Tisovec. Podľa slov starostu obce Romana Goldschmidta už majú s prípravou areálu ródea dlhoročné skúsenosti a tak sa vedia vyrovnať so všetkými povinnosťami, ktoré súvisia s prípravou.

„Na ródeo sme sa pripravovali tak, ako každý rok. Nachystali sme arénu s tribúnou a všetko potrebné zázemie pre návštevníkov. Pripravili sme už aj dobytok pre súťažiacich a obávame sa jedine počasia, ktoré je tohto roku dosť premenlivé. Stále hovoríme, že ródeo, program a počasie sú také spojené nádoby. Program je však zostavený, myslím, veľmi dobre, takže očakávame, že príde dosť ľudí," uviedol Goldschmidt.

Podľa údajov Slovenskej asociácie western ridingu a ródea je muránske ródeo najstarším a zároveň aj najväčším podujatím svojho druhu v SR. Na aktuálnom 26. ročníku sa v piatok od 18:30 postupne predstavia skupiny Zatúlaní, Kentucky Jack, Kollárovci a Ploštín punk. V sobotu (21.7.) o 9:00 sa začína hlavný program s ródeo súťažami a večer od 18:30 vystúpi Allan Mikušek, Cigánski diabli, Desmod, Smola a hrušky a Heľenine oči.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR