Eva Viestová Kultúra

Na Revúčke tam je hej! Presvedčili nás o tom na plnej čiare

Ako roztratené zrnká pomaly zbierala Alenka Ďurkovičová zvyky a tradície z neďalekej Revúčky. A okrem toho tu objavila aj množstvo talentovaných spevákov a rozprávačov. A originálny program bol na svete...

Ilustračný obrázok k článku Na Revúčke tam je hej! Presvedčili nás o tom na plnej čiare
Foto: Eva Viestová

Program moderovala Tánička Kršková, ktorá je veľmi úzko spätá s folklórom. Diváci s napätím očakávali, čo v programe uvidia.

Na pódium následne vybehla skupinka veľmi rôznorodých ľudí, ktorí veľmi spontánne a pochopiteľne nárečím z Revúčky bavili publikum od začiatku až do samého konca.

Zaspievali množstvo pesničiek, ktoré pochádzajú z Revúčky a spievali sa pri najrôznejších príležitostiach. A keď nespievavali, tak rozprávali, ako sa voľakedy žilo a aké všelijaké zvyky a rituály dodržiavali.

Na záver vyzvŕtali aj divákov v sále a pohostili ich chutnými dobrotami – koláčmi aj klobáskami…ako inak takými, ako majú len na Revúčke.

Ako sa nechali počuť režisérka Alenka Ďurkovičová aj jedna z hlavných aktérok Vierka Kubejová, ešte o nich určite budeme počuť. A my môžeme len skonštatovať, že sa už teraz tešíme.

Ako hosť programu vystúpil Detský folklórny súbor Lykovček z Revúcej, ktorý bude určite takisto čerpať inšpirácie z Revúčky.

Roztratené zrnká III. (voľné pokračovanie)

Scenár: Alena Ďurkovičová, Stanislava Zvarová, Andrej Sýkora

Réžia: Alena Ďurkovičová

Moderátor: Tatiana Kršková

Projekcia: Jaroslava Jelchová

POZRITE SI NAŠE FOTO A VIDEO Z TOHTO ORIGINÁLNEHO FOLKLÓRNEHO PROGRAMU

Roztratené zrnká
1
Galéria
Roztratené Zrnká
23
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie