Správy

Na zaplakanie: Zničené cesty pri Revúcej ovplyvnili aj predaj buchiet, FOTO

Uzavretá cesta podľa slov starostu Muráňa okrem turistov skomplikuje život hlavne domácim obyvateľom, ktorí dochádzajú za prácou.

Ilustračný obrázok k článku Na zaplakanie: Zničené cesty pri Revúcej ovplyvnili aj predaj buchiet, FOTO
14
Galéria
Zdroj: TASR/Branislav Caban

Uzavretie cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou v okrese Revúca, ktorá je neprejazdná pre poškodenie prívalovými zrážkami, už negatívne ovplyvnilo aj predaj muránskych buchiet. Uviedol to starosta Muráňa Roman Goldschmidt.

„Tie buchty sú také počítadlo, merač záujmu. Ľudia, ktorí boli naučení chodievať cez Muráň, budú teraz hľadať obchádzku a chodievať cez Dobšinú a Rožňavu alebo cez Brezno a Červenú Skalu. Je to vec, s ktorou sme nepočítali ani v najhoršom sne,“ povedal Goldschmidt.

Komplikácie pre turistov aj domácich

Uzavretá cesta podľa neho okrem turistov skomplikuje život hlavne domácim obyvateľom, ktorí dochádzajú za prácou na Prednú Horu, do Muránskej Huty či ďalej do Telgártu. „Nebude to nič ružové, ale nejako sa s tým budú musieť vyrovnať,“ podotkol starosta, podľa ktorého bola cesta poškodená naozaj vo veľkom rozsahu. Verí však, že sa ju podarí opraviť do Vianoc.

Prívalové dažde, ktoré sa oblasťou Muránskej planiny prehnali v nedeľu (28. 6.) podvečer, spôsobili okrem cesty II/531 škody aj na komunikácii III/2845 do obce Muránska Zdychava, ktorá je prejazdná iba v jednom jazdnom pruhu.

Niekoľko mesačná oprava

„Cesta II/531 je vážne poškodená približne na polkilometrovom úseku tak, že polovicu cesty zobrala prívalová voda aj so zvodidlami dole. Druhá polovica je podmáčaná a nestabilná, preto z nej v tejto chvíli musí byť vylúčená všetka doprava v úseku Muráň – Predná Hora,“ povedal po prehliadke aktuálneho stavu predseda BBSK Ján Lunter.

Oprava podľa neho potrvá zrejme niekoľko mesiacov a je potrebné, aby si cestu prezreli statici i projektanti a prijali optimálne riešenie na jej opravu.

Zábery poškodených ciest nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Zábery poškodených ciest v Revúckom okrese
14
Galéria
Zdroj: TASR/Branislav Caban
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie