Správy Samospráva

Náborová kampaň mala úspech. Na Úrade BBSK pracujú noví ľudia, ďalších hľadajú

Na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja sa podľa slov riaditeľa podarilo obsadiť 18 odborných, vysokokvalifikovaných pozícií. Na zhruba 12 ešte ľudí hľadajú.

Ilustračný obrázok k článku Náborová kampaň mala úspech. Na Úrade BBSK pracujú noví ľudia, ďalších hľadajú
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Cieľom náborovej kampane „Pracuj pre dobrý kraj“, ktorú pred časom spustil Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), bolo prilákať odborne zdatných, motivovaných ľudí z rôznych profesných oblastí. To sa podľa riaditeľa Úradu BBSK Matúša Hollého podarilo, no ešte zostali voľné miesta.

„Kampaň bola úspešná. Podarilo sa nám obsadiť 18 odborných, vysokokvalifi­kovaných pozícií. Celkovo sa do súťaží zapojilo viac než 880 uchádzačov. Štatistiky ukazujú, že jednotlivé inzeráty boli dohromady zobrazené až takmer 40 000-krát. Záujem o prácu vo verejnej sfére je vysoký a my sme naozaj mohli vyberať z kvalitných a kvalifikovaných uchádzačov,“ konštatoval Hollý.

Úrad BBSK plánuje obsadiť ešte zhruba 12 pracovných pozícií. Chce posilniť oddelenie verejného obstarávania, odbor sociálnych služieb a zdravotníctva, plánuje tiež nabrať odborných referentov pre školstvo. Podľa Hollého doteraz sa rozlúčili asi s 18 zamestnancami z rôznych, najmä kompetenčných dôvodov.

„Som rád, že najkľúčovejšie oblasti na úrade sú obsadené. Do konca roka chceme mať plne funkčný, stabilný a dynamický úrad,“ zdôraznil riaditeľ Úradu BBSK. Plný stav podľa novej organizačnej štruktúry Úradu BBSK by mal predstavovať okolo 160 zamestnancov.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie