Jakub Forgács Správy

Nakazených v Revúckom okrese pribúda: Koronavírus zistili ďalším 4 ľuďom

Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 19 prípadov ochorenia COVID-19. Nových nakazených hlási aj náš okres.

Ilustračný obrázok k článku Nakazených v Revúckom okrese pribúda: Koronavírus zistili ďalším 4 ľuďom
Zdroj: TASR

Vo štvrtok (9. 7.) na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1870 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Najviac v Banskobystrickom kraji

Medzi novými prpadmi sú aj štyria muži z Revúckeho okresu.

Z 19 nových prípadov je deväť z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade. V Trnavskom kraji nepribudol nikto.

Pribudli aj vyliečení

Dosiaľ sa vykonalo 225 950 testov, pričom počas štvrtka laboratóriá otestovali 2172 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1481 ľudí, vo štvrtok pribudli štyria vyliečení pacienti.

Hospitalizovaných je trinásť osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient.

Na Slovensku vo štvrtok nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie