Sandra Polovková Kultúra

Náš tip na relax a kultúrne vyžitie: V Revúcej už o pár dní môžete stretnúť zaujímavú osobnosť

Dobrá voľba pre tých, čo sa chcú kultúrne vyžiť aj niečo zaujímavé dozvedieť. Už budúci týždeň budete môcť v Revúcej naživo stretnúť zaujímavú osobnosť, ktorá sa volá Pavol "Hirax" Baričák.

Ilustračný obrázok k článku Náš tip na relax a kultúrne vyžitie: V Revúcej už o pár dní môžete stretnúť zaujímavú osobnosť
Zdroj: TASR

Ten svojou tvorbou zaujíma a ovplyvňuje rôzne vekové kategórie.

Návšteva v Revúcej

V priestoroch revúckeho kníhkupectva, v ktorom sa pravidelne odohrávajú besedy so spisovateľmi, bude 15. januára o 17. hodine popoludní diskutovať Pavol „Hirax“ Baričák. Ak chcete zažiť príjemné chvíle, nemali by ste ľutovať.

Ako sa dostal k písaniu?

Baričák pracoval 6 rokov v v rádiu, na pozíciách od zvukára až po technického riaditeľa. Od roku 2004 je živnostník. Najskôr založil hudobné vydavateľstvo HIRAX Records a Hrom Records, v ktorých podporoval najmä mladé, alternatívne kapely. Neskôr sa k jeho aktivitám pridružil aj internetový obchod pre mladých a knižné vydavateľstvo.

Ako hudobník založil kapely Editor, Lunatic Gods (ktoré pred niekoľkými rokmi taktiež hosťovali na koncerte v Revúcej) a skupinu NOTHING. Ako autor vydal niekoľko básnických zbierok, románov a je autorom aj motivačnej literatúry, Šlabikára šťastia: Návrat k sebe. Romány Sekundu pred zbláznením a Raz aj v pekle vyjde slnko boli preložené do českého jazyka.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie