Ľubomír Hudačko Futbal

V desiatom kole čakal MFK Revúca náročný zápas proti súperovi z Fiľakova, ktorý má postupové ambície. No duel sa našim hráčom opäť vôbec nevydaril a druhýkrát za sebou prehrali rozdielom triedy a navyše na nulu. Pripísali si tak už piatu prehru v sezóne a okupujú 8. miesto.

Ilustračný obrázok k článku Našim futbalistom sa opäť nedarilo: MFK Revúca padla aj vo Fiľakove a opäť na nulu! :-(

Domáci začali potvrdzovať svoje kvality od prvej minúty. Hostí z Revúcej zatlačili do hlbokej defenzívy, útočili po stranách a centrovanými loptami hľadali v šestnástke voľných hráčov.

Prvý gól bol nechytateľný

Obranné rady Revúčanov boli dobre konsolidované, vykrývali priestor pred brankárom Smerekom a tak prekazili množstvo streleckých pokusov domácich strelcov. V strede ihriska tvorili hru Rapi s Liptákom a nepríjemnými kolmicami medzi revúckych obrancov dostávali do šancí útočníkov, ktorí sa ocitli zoči-voči brankárovi Smerekovi. Ten bol ústrednou postavou hostí a vďaka jeho zákrokom sa dokázali presadiť až v 40. minúte, keď odrazenú loptu z hranice šestnástky nechytateľne trafil Lipták 1:0.

Revúčania v prvom polčase pohrozili niekoľkými protiútokmi a mohli aj skórovať, ale samostatný únik Levického stiahnutím za dres zastavil Leandro a priamy kop toho istého hráča z hranice šestnásty skončil v múre domácich. V druhom polčase sa Fiľakovčania ešte viac zomkli, gól do šatne ich povzbudil v útočných chúťkach a v 51. minúte po akcii na dotyk stredom ihriska zakončoval osamotený Rapi. K ľavej tyči vybiehajúcemu brankárovi Smerekovi nedal šancu.

Tréner: 90 minút sme boli pod tlakom

Revúčania po tomto góle už len ťažko hľadali motiváciu pre zvrátenie výsledku, naopak domáci sa ukľudnili, predvádzali pekný kombinačný futbal a vypracovávali si ďalšie strelecké príležitosti. V obranných činnostiach boli hostia z Revúcej ťažkopádnejší ako v iných zápasoch, neobsadzovali dôsledne hráčov v strede poľa a tak prišiel ďalší gólový trest. Po prízemnom centri z pravej strany zakončoval agilný Rapi a zvýšil vedenie na 3:0. Náznaky protiútokov a možnosti ohroziť domáceho gólmana boli u hostí z Revúcej ojedinelé. Väčšie príležitosti už v druhom polčase neprišli a tak Fiľakovčania zaslúžene vyhrali.

Tréner Igor Jakubička: „Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom sme boli deväťdesiat minút pod tlakom. Chlapci sa snažili udržať bezgólový stav, mali sme aj šťastie a hlavne podržal nás skvelý Smerek. Žiaľ dostali sme gól do šatne a po prestávke hneď druhý čo nás celkom zlomilo. Domáci potvrdili oprávnenosť svojich postupových cieľov, my sa musíme pripraviť na najbližší domáci zápas proti Divínu a po dvoch prehrách na ihriskách súperov naplno bodovať.“

10. kolo IV. liga Juh FTC Fiľakovo 3:0 MFK Revúca

• Góly: 40´ Lipták, 51´ Rapi, 78´ Rapi
  • ŽK: Leandro – Levický, Urbánik, Smerek, Gallo
  • FTC Fiľakovo: Varga, Telek, Štengl (71´ Bari), Rapi, Nagy, Ďurica (64´ Iskra), Leandro, Lipták (82´ Árvay), Halaj, Juhász, Szókis
  • MFK Revúca: Smerek, Majerčík, T. Urc, Šestina, Gašparík, Lunter, Levický, Bystrán, Švec, Urbánik, Gallo