Jakub Forgács Rôzne Správy

Nezvyčajný deň na Revúckej škole. Žiaci zažili "výlety" do európskych metropol, FOTO

Žiaci prostredníctvom krátkych prezentačných videí navštívili historickú Moskvu, metropolitný Londýn, majestátny Petrohrad aj škótsky Glasgow.

Ilustračný obrázok k článku Nezvyčajný deň na Revúckej škole. Žiaci zažili "výlety" do európskych metropol, FOTO
6
Galéria

Na ZŠ Hviezdoslavova v Revúcej opäť oslavovali Európsky deň jazykov, ktorý si na škole každoročne pripomínajú 26. septembra. Informovali o tom učiteľky cudzích jazykov zo ZŠ Hviezdoslavova.

Európsky deň jazykov bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Cieľom je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť viacjazyčnosť a kultúrnu rozmanitosť nielen u žiakov v školských laviciach.

Pri príležitosti tohto dňa si pani učiteľky cudzích jazykov pripravili pre žiakov špeciálne pozvania na výlety do európskych metropol. A tak sa žiaci prostredníctvom krátkych prezentačných videí navštívili historickú Moskvu, metropolitný Londýn, majestátny Petrohrad a škótsky Glasgow.

„Výlety“ boli naozaj pútavé a zaujímavé a po „návrate“ späť do školy tvorili žiaci štafetový poster. Pointa spomínaného štafetového posteru spočívala v tom, že na ňom pracovalo viac skupín žiakov. Čo jedni začali, to dokončila až druhá alebo tretia skupinka. Výsledok si tak mohli pozrieť všetci až na konci vyučovania. Každá jedna práca tak bola originálnou prezentáciou spomínaných miest s ich najväčšími atrakciami a turisticky známymi miestami.

Deň jazykov dopadol aj tento rok na výbornú. Žiaci druhého stupňa si znovu netradičnou formou trochu rozšírili svoje vedomosti. Postery, vystavené vo vestibule školy, sa môžu stať inšpiráciou pre všetkých, ktorí by radi spoznali nové zaujímavé mestá jazykovo rozmanitej Európy.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z oslavy Európskeho dňa jazykov na Hviezdoslavke!

V OBRAZOCH: Na Hviezdoslavke opäť oslavovali Európsky deň jazykov
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie