Rôzne Správy

Nostalgia na historických FOTKÁCH: Tisíce ľudí na jednom zábere

Pozrite si na jedinečných záberoch folklórny festival Maďarov, žijúcich na Slovensku, ktorý desaťročia ponúkal vystúpenia ľudových súborov.

Ilustračný obrázok k článku Nostalgia na historických FOTKÁCH: Tisíce ľudí na jednom zábere
8
Galéria

Festival sa od roku 1955 organizoval každoročne v stredisku Gombasek v amfiteátri. Nachádza sa pri Rožňave neďaleko obce Slavec.

Hlavným cieľom podujatia bolo aj v týchto rokoch zachovávanie tradícií a organizovanie medzinárodných stretnutí ľudových, folklórnych a umeleckých, tanečných a speváckych súborov a skupín, ako aj sólistov a umelcov iného charakteru, stretnutie Maďarov žijúcich na Slovensku v prekrásnom prostredí.

Pozrite si v našej galérii jedinečné archívne zábery :) Napríklad v nedeľu, 11. júla 1965 sa na 10. celoštátnych slávnostiach piesní a tancov zišlo v areáli približne 15 000 návštev­níkov.

Sprvu regionálne a neskôr celoslovenské kultúrne slávnosti majú polstoročnú históriu. Festivalbol zameraný najmä na ľudové umenie a kultúru. Slávnosti v Gombaseku boli vždy považované za fórum na prezentáciu ľudového umenia a predovšetkým rozvoj priateľských vzťahov medzi národmi a národnosťami. To sa týka nielen vystupujúcich kolektívov ale i návštevníkov festivalu.

Obrazom: Folklórne leto v Gombaseku na historických foto
8
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie