Revúcki hokejisti pokračovali vo výborných výkonoch v Gemerskej amatérskej hokejovej lige v Rožňave. Vystriedali súperov z celého Gemera a nenašli premožiteľa.

Ilustračný obrázok k článku Paráda revúckych hokejistov: Vystriedali súperov z celého Gemera a nenašli premožiteľa!

Revúca – Pača

Ich súperom bolo opäť mužstvo Pače, s ktorým prvý zápas vyhrali 14:8. Naši chlapci začali zápas výborne ked už v tretej minúte vyhrávali 2:0 ale postupne sa súper doťahoval a vyrovnal na 2:2. Revúčania nevyužívali množstvo šancí, preto sa stav menil len zriedka a prvú tretinu ukončili stavom 3:2.

Druhú tretinu začala Revúca aktívnejšie a postupne zvyšovala svoj náskok až na 6:2 kde sa presadili Žgravčák, Kožuch, Šturmankin.

Tretiu tretinu naši chlapci už len kontrolovali výsledok a porazili súpera z Pače 9:3

Revúca – BSS Rožňava

Ďalší zápas naši chlapci hrali s BSS Rožňava, a keďže sme nastúpili v oklieštenej zostave, len s ôsmimi hráčmi, bol tento zápas o to náročnejší.

V prvej tretine naši chlapci kontrolovali hru a po rýchlych góloch viedli po prvej tretine 6:0 a postupne kontrolovali výsledok. Súper síce kontroval rýchlymi brejkmi, ale naši chlapci ho do ničoho vážnejšieho nepustili a vyhrali s prehľadom 9:2. V bránke stála ako po minulé zápasy naša najväčšia opora Maroš Útrata.

Góly: Kožuch J, Švec po 2, Vojčík, Gömöri, Hutka P, Laboš, Žgravčák

Zostava: Útrata – Vojčík, Kožuch Ľ, Hutka P, Žgravčák, Kožuch J, Gömöri, Laboš, Švec

Revúca – Befora

Nasledoval zápas s kvalitnejším súperom s mužstvom Befora, ktorá dokázala vyhrať GAHL už dvakrát počas štyroch predchádzajúcich ročníkov súťaže.

Zápas bol korčuliarsky náročný hlavne pre revúckych hokejistov, ktorí mali absencie tréningov na ľade. Súper sa snažil rozhodiť našich hokejistov kombinačnou hrou. Postupne, po udomácnení sa na ľade, naši chlapci prebrali iniciatívu a začali padať aj góly po utešených akciách s presnými koncovkami.

Záver zápasu bol plne pod kontrolou Revúckych hokejistov a po výsledku 11:6 dokázali druhý krát poraziť Beforu.

Góly: Hutka N, Keder po 3, Hutka P., Kožuch J. po 2, Varholiak

Zostava: Útrata – Škorňa, Varholiak, Vojčík, Kožuch Ľ – Hutka N, Kožuch J, Žgravčák – Hutka P, Keder, Gömöri

Revúca – Energyco

Ďalšia poriadna previerka pre Revúčanov prišla 5. februára, keď naši chlapci nastúpili proti tabuľkovému prenasledovateľovi mužstvu Enegryco.

Ako sa očakávalo bol to boj o každučký centimeter ľadu. Ako to chodí v takýchto zápasoch, nik nechcel urobiť vážnejšiu chybu a preto sa hralo zo zabezpečenej obrany a padalo málo gólov. Postupne sa však Revúčania dostávali do šancí.

Naši chlapci kontrolovali hru a vyhrávali, ale súper ich stále dokázal dotiahnuť na remízový stav. Štyri minúty pred koncom zápasu za stavu 3:2 pre Revúcu sa súper dostal do útočného pásma a po sérii striel a dorážok nakoniec vyrovnal na 3:3 a zápas sa dostal do samostatných nájazdov.

Revúčania nakoniec podľahli súperovi, ktorý rozhodol o jeho víťazstve až v deviatej sérii nájazdov. Revúca si v tomto zápase udržala prvú priečku a už len zázrak alebo fatálny skrat hráčov mohol ohroziť ich celkové víťazstvo v GAHL.

Góly: Kožuch J. – 2, Hutka P

Zostava: Útrata – Škorňa, Varholiak, Vojčík, Kožuch Ľ – Hutka N, Kožuch J, Žgravčák – Hutka P, Keder, Gömöri – Slabej, Laboš

Revúca – Medzev

Do ďalšieho zápasu nastupovali naši chlapci s vedomím upevniť si prvé miesto v tabuľke a tým posilniť šance na titul v lige. Súper z Medzeva bol súperom zo spodnej polovice tabuľky, ale ako sa hovorí, nepodceňuj niekoho, kto je nižšie ako ty. Preto revúcki hokejisti nastúpili, ako z veľkej knihy a postupne rozoberali súpera a súkali mu gól za gólom.

V bránke stál znova jeden z našich najlepších hráčov Maroš Útrata, ktorý vychytal čisté konto. Revúca vyhrala rekordným skóre 16:0.

Góly: Kožuch J, Žgravčák, Varholiak po 3, Hutka N, Hutka P po 2, Vojčík, Kožuch Ľ, Keder

Zostava: Útrata – Hutka P, , Vojčík, Kožuch Ľ – Hutka N, Kožuch J, Žgravčák –, Varholiak Keder, Švec

Revúca – BSS

Posledný súťažný zápas zohrala Revúca s mužstvom BSS. Po pocite víťazstva v lige, keďže si hráči uvedomovali, že už nemôžu stratiť titul sa hralo uvoľnene a tomu nasvedčovala aj hra celého mužstva. Hral sa celoplošný hokej, ale bez výraznejších kombinácii, aj keď gólov celkovo padlo 15.

Naša celosezónna opora v bránke si asi vybrala v tento deň voľno a aj po zbytočných skoro až lacných góloch naši chlapci utrpeli víťazstvo 8:7.

Revúcki hokejisti s prehľadom vyhrali Gemerskú Amatérsku Hokejovú Ligu, pred druhým mužstvom Energyco Rožňava a tretím mužstvo Befora Rožňava. Naši chlapci získali aj putovný pohár víťaza ligy, ktorý bude už čoskoro vystavený v bare až do ďalšej sezóny.

Góly: Žgravčák 3, Hutka P 2, Hutka N, Kožuch J, Švec

Zostava: Útrata – Hutka P, , Vojčík, Kožuch Ľ – Hutka N, Kožuch J, Žgravčák – Gömöri, Švec

Po radosti prišiel dôvod na plač

Celú radosť z tohto víťazstva zatienila udalosť, ktorá sa stala 15.marca, keď v nočných hodinách zachvátil požiar šatňu našich hokejistov. Zhorelo všetko, čo v nej bolo uložené.

Škoda je veľká už len z toho dôvodu, že aj to málo čo revúcki hokejisti mali, kam si uložiť veci po zápasoch, kde sa zohriať počas zápasu, kde si skladovali svoje tréningové pomôcky, už nie je a podľa ich slov asi tak skoro nebude, pokiaľ sa kompetentní nebudú zaoberať otázkou rekonštrukcie zimného štadióna ako celku.

Info: Norbert Hutka Foto: Jana Hutková