Futbal

Po prehre prišla trojbodová radosť: Futbalisti Revúcej zdolali Spartak Hriňovú

Po nevydarenom zápase s Detvou nastúpil hráči MFK Revúca proti MFK Spartak Hriňová, ktorá je v jarnej časti súťaže vo výbornej forme, keď jej hráči dokázali poraziť aj lídra tabuľky ŽP Podbrezovú-B na ich ihrisku 3:6. Naši chalani si s nimi však poradili.

Ilustračný obrázok k článku Po prehre prišla trojbodová radosť: Futbalisti Revúcej zdolali Spartak Hriňovú

Úvod zápasu bol opatrný, súper pohrozil niekoľkými protiútokmi, ale defenzíva domácich bola spoľahlivá. Revúčanom vychádzala hra po krídlach, kde po akciách Šestinu s Bystránom si dokázali vypracovať šance, zakončeniu však chýbal efekt. V 19.minúte sa po centrovanej lopte Krajňáka dostal do streleckej pozície Levický a umiestnenou strelou k tyči otvoril skóre zápasu 1:0.

Obidve mužstvá hrali s veľkým nasadením, súper z Hriňovej sa snažil napádať rozohrávku už na polovici domácich, ale Majerčík dirigoval obranu bezchybne. Osobitnú pozornosť si zaslúžia výkony Urca a Smreka, ktorí znemožnili akékoľvek útočné ambície hostí. Jedinú väčšiu šancu si v prvom polčase vypracoval Mičuda, ale jeho strelu zo strany vyrazil Smerek na roh. V 38. minúte mohli Revúčania zvýšiť vedenie po rohovom kope Šveca, ale Levického prudká strela z voleja skončila na tyči.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s evidentným odhodlaním zmeniť výsledok a to sa im aj v 49. minúte podarilo. Po rohovom kope sa dostala odrazená lopta k na šestnástke osamotenému Miklianovi a ten nádherne z voleja nedal Smerekovi šancu 1:1. Revúčania zvýšili obrátky, kombinačne sa darilo cez Končeka a Levického dostať loptu na súperovu polovicu, ale väčšie šance si domáci nedokázali vypracovať. Naopak hostia pohrozili v 68.minúte strelou Purdeka, ktorú končekmi prstov vytlačil Smerek na tyč. Najväčšou hrozbou pre hostí z Hriňovej boli štandardné situácie, z ktorých mohli inkasovať, ale vždy tam chýbali len centimetre, alebo stihol reagovať brankár Michalík. V 81. minúte však nestačil na hlavičku Šestinu, ktorý po rohovom kope Šveca rozhodol o víťazstve MFK Revúca 2:1.

Hlas trénera

Tréner MFK Revúca Igor Schmiedl k zápasu povedal: “ Odohrali sme absolútne iný zápas ako v Detve čo sa týka nasadenia a hernej disciplíny. Teší ma fakt, že je mužstvo zdravotne ako tak v poriadku a aj keď so sebazaprením niektorých hráčov, mohli sme konečne poskladať kompletnú zostavu. Dnešný zápas ukázal potenciál tohto mužstva a len ak sa vyhneme zápasovým výkyvom, môžeme byť v tejto súťaži úspešní.“

24. kolo, MFK Revúca 2 : 1 MFK Spartak Hriňová

• Góly: 19´ Levický, 81´ Šestina – 49´ Miklian
  • ŽK: Majerčík – Moravčík, Chriašteľ, Mičuda

Zostavy:

• MFK Revúca: Smerek – Majerčík, T. Urc, Pšida, Šestina (E. Urc) – Smrek, P. Konček, Levický, Bystrán, Krajňák (Urbánik) – Švec
  • MFK Spartak Hriňová: Michalík, Novák, Malček, Šulek, Chriašteľ, Marcinek, Pohorelec, Moravčík, Miklian, Purdek, Mičuda