Jakub Forgács Krimi

Polícia objasnila vraždu starenky z Muráňa: Hrozné, ako prišla o život

Pri domových prehliadkach v obci Muráň kriminalisti zadržali dve podozrivé osoby, ktoré na základe dôkazov už krajský vyšetrovateľ obvinil.

Ilustračný obrázok k článku Polícia objasnila vraždu starenky z Muráňa: Hrozné, ako prišla o život
Zdroj: TASR

Vraždu starenky z Muráňa polícia objasnila, vraždil 18-ročný muž. Krajskí policajti o tom informovali na svojej facebookovej stránke.

„Od júna 2020 polícia intenzívne pracovala na objasnení tohto zločinu. Pri domových prehliadkach v obci Muráň kriminalisti zadržali dve podozrivé osoby, ktoré na základe dôkazov už krajský vyšetrovateľ obvinil,“ uviedli muži zákona.

„18-ročný Matúš a 16-ročný Denis, 8. júna v nočných hodinách, so zámerom získať finančnú hotovosť, po vzájomnej dohode a predchádzajúcom požití alkoholu, neoprávnene vošli do rodinného domu v obci Muráň. V dome spala 90-ročná dôchodkyňa, ktorú potom, ako sa prebrala zo spánku, starší z páchateľov zavraždil,“ opísali hrozivú udalosť policajti.

Ako dodali muži zákona, vyšetrovateľ obidvoch obvinil zo zločinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva a 18-ročného Matúša obvinil aj z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Obidvoch obvinených po vykonaní procesných úkonov umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na ich vzatie do vyšetrovacej väzby. Prípad je naďalej v štádiu vyšetrovania.

Foto: ilustračné

VRAŽDU STARENKY Z MURÁŇA SME OBJASNILI, VRAŽDIL 18 ROČNÝ MUŽ Od júna 2020 polícia intenzívne pracovala na objasnení...

Posted by Polícia SR - Banskobystrický kraj on Wednesday, August 26, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie