Od Vás

Pozrite, ako sa dokážu blázniť pedagógovia: Učitelia v Revúcej hádzali lietajúce taniere do lavóra!

V Revúcej sa zišlo pravdepodobne najviac učiteľov na jeden meter štvorcový na Slovensku. A ak ste si doteraz mysleli, že učiteľ je vždy len vážny a prísny, ste na omyle. Veď pozrite, ako sa u nás dokážu vyblázniť naši pedagógovia :)

Ilustračný obrázok k článku Pozrite, ako sa dokážu blázniť pedagógovia: Učitelia v Revúcej hádzali lietajúce taniere do lavóra!
Zdroj: Dnes24.sk

Ten, kto si myslí, že učiteľ je vždy vážny a prísny, sa mýli. Presvedčiť sme sa o tom mohli na Športovom dni učiteľov revúckych škôl. Tohto roku bolo hostiteľom Gymnázium Martina Kukučína, kde sa v tento deň zišlo pravdepodobne najviac učiteľov na meter štvorcový na Slovensku, presnejšie 150 z 8 škôl nášho mesta.

Stretli sme sa, aby sme si zašportovali, zabavili sa a po príjemne strávenom dni sa rozišli na zaslúženú dovolenku. Celý program sa niesol v duchu sloganu „Milujem Revúcu“ a pozostával zo 7 rôznych súťaží, ako Testíček, kde mali súťažiaci možnosť preukázať vedomosti o našom meste.

Nechýbal napríklad ani Puzzle. V súťaži Slepá mapa mali súťažiaci nájsť na slepej mape mestá a dediny Slovenska. Na Kreslení mali nakresliť a uhádnuť názov rozprávky, frazeologizmu a filmu, no a v Aktivitách museli podľa slovného popisu uhádnuť slovné spojenie. Ďalším stanovišťom bol Lietajúci tanier, kde hádzali a chytali lietajúce taniere do lavóra a v poslednej disciplíne Chutí vám to? hádali podľa obrázkov názvy rôznych jedál.

Po splnení všetkých disciplín sme sa spoločne presunuli na ihrisko, na záverečnú štafetu, kde boli jednotlivé družstvá búrlivo povzbudzované. Na štafete sa súťažiaci museli popasovať s rôznymi disciplínami, ako hod na basketbalový kôš, preskok cez švihadlo, slalom s pingpongovou loptičkou na lyžici, museli sa vysporiadať s autobrankárom, nafúkať balóny a pribiť klince.

Každá disciplína bola obodovaná a súčet bodov nakoniec rozhodol, že na 1. mieste sa umiestnili až 3 družstvá – ZUŠ Revúca, Špeciálna ZŠ a ZŠ J. A. Komenského. Víťazom srdečne blahoželáme, ale myslím, že v tento deň nebolo dôležité zvíťaziť, ale stretnúť sa a zabaviť sa. Prežili sme veľmi príjemný deň, slnečný deň a nakoniec sme sa rozišli na dovolenku, na ktorej načerpáme nové sily do ďalšieho šk.roku 2015/2016.

Autor: Katarína Hviščová
Foto: Attila Zsíros

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie