Pozrite si to: Žena, čo rozdáva tvrdé údery. Takto bojuje thajská boxerka z Revúcej!

Vzrušujúce zápasy v ringu. Prvý februárový víkend sa v Banskej Bystrici uskutočnilo 4.kolo sezóny 2013/2014 Euroligy Muay Thai. Pred zrakmi ľudí sa predviedla aj mladá Revúčanka. Thajská boxerka z nášho klubu ukázala, že vie rozdávať tvrdé údery. Pozrite si záznam.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si to: Žena, čo rozdáva tvrdé údery. Takto bojuje thajská boxerka z Revúcej!
Foto: Eva Viestová

Štvrtého kola sezóny sa mal pod Urpínom zúčastniť rekordný počet zápasníkov z klubu Muay Thai Revúca a to v počte piatich súťažiacich. Žiaľ, zo spomínaného rekordného počtu piatich zápasníkov nastúpili do boja iba dvaja a hájili tak česť nášho mesta. Medzi nimi bola jedna žena.

Jediná Revúčanka Nika zabojovala v ringu proti Maďarke

Prvá do ringu nastúpila naša jediná členka ženského pohlavia Nika Mesárová vo váhovej kategórii do 67 kg proti zápasníčke z Maďarska.

Po vyrovnanom priebehu prvých dvoch kôl prišlo v treťom kole zo strany oveľa skúsenejšej maďarskej bojovníčky pár dobrých úderov a kopov a tie sa odzrkadlili aj na konečnom bodovom ohodnotení rozhodcov, ktorí v pomere 2:1 na body vyhlásili za víťazku tohto súboja práve maďarskú reprezentantku.

Revúčan Dominik to súperovi natrel

Druhým našim zápasníkom vo váhovej kategórii do 81 kg bol Dominik Godeša, ktorý nastúpil na zápas proti Štefanovi Voglovi z klubu Elite Gym Trenčín.

Od úvodných sekúnd mal náš zápasník jasnú prevahu, ktorú preukázal viacerými skvelými kombináciami a po vynikajúcich troch kolách, v ktorých si obaja zápasníci nič nedarovali sa z víťazstva nakoniec tešil náš Dominik Godeša v pomere 2:0 na body a pripísal si tak ďalšie body do celkového hodnotenia tabuľky Euroligy Muay Thai.

Obaja zápasníci zanechali v Banskej Bystrici veľmi dobrý dojem a je iba veľkou škodou na margo nášho klubu, že sa nepredstavili aj ďalší traja zápasníci, ktorí by určite ešte zamiešali karty.

Veľkú vďaku vyjadruje tréner klubu MTR Revúca Miroslav Senko fanúšikom, ktorí boli v hojnom počte na nedeľňajšej súťaži a povzbudzovali našich zápasníkov a onedlho, konkrétne 16.marca hostí 5.kolo Euroligy Muay Thai práve mesto Revúca, kde sa očakáva heroická atmosféra, ktorú vedia pripraviť domáci priaznivci a bude sa veru na čo pozerať.

Tento šport v našom meste za posledné dva roky nabral obrovský progres a ľudia sa v hojnom počte zúčastňujú tréningových jednotiek v miestnych priestoroch.

Info, fotky, video: Ing.Norbert Gonosz

Zdroj: Dnes24.sk