Tomáš Šuhajda Kultúra

Prípravy sú v plnom prúde, Betliarsky country kotlík sa blíži: Čo všetko nás čaká na top akcii leta!

Pravé vyvrcholenie letnej sezóny? Kde inde ako na Betliarskom country kotlíku. Svetlo sveta uzrie jeho štvrtý ročník. Všetci Gemerčania sa môžu opäť tešiť na bohatý kultúrno-spoločensko-športový program. Nebudú chýbať novinky. Všetko to vypukne už 15. augusta v areáli futbalového ihriska v Betliari.

Ilustračný obrázok k článku Prípravy sú v plnom prúde, Betliarsky country kotlík sa blíži: Čo všetko nás čaká na top akcii leta!
Zdroj: Dnes24.sk

15. august 2015. V areáli na futbalovom ihrisku v Betliari to po roku opäť rozbalia najlepší guláš majstri. Okrem toho nás čaká bohatý kultúrny a športový program. Nebude chýbať ani veľká novinka.

1. minipivný festival

Tou je akcia v akcii- 1. minipivný festival. Veď čo padne k chutnému gulášu viac vhod ako vychladený zlatistý mok? Od rána do rána budete môcť ochutnávať pivká z produkcie malých pivovarov z východného Slovenska. Do Betliara zavítajú Kaltenecker Rožňava, Prešovský pivovar, Cassa Brewery Košice či Pivovar Predná Hora.

Guláš, futbal aj…

Ale poďme pekne po poriadku. Dušou celého podujatia bude aj tento rok súťaž o vecné ceny vo varení kotlíkového gulášu. Už neoddeliteľnou súčasťou sú taktiež futbalové zápasy družstiev. Hrá sa pritom takisto o vecné ceny. Ak ste súťaživý a nevonia vám ani varenie ani futbal, súťažiť sa bude aj vo všeličom inom. Tak napríklad: v pílení dreva, držaní pivného suda, pití piva, zatĺkaní klincov do pňa…

Atrakcie pre deti

Na svoje si na Betliarskom kotlíku prídu, ako inak, celé rodinky vrátane ich najmladších členov. Pre deti bude nachystaná detská zóna. A čo v nej? Tvorivé dielne v spolupráci s Centrom voľného času Rožňava a občianskym združením Vesna z Gemerskej Polomy, skákacie hrady, buble, Tajomná komnata s možnosťou fotografovania sa v dobových odevoch, Vodníkovo, divadelné predstavenie v podaní Petra Szőlősa, floorball, bedminton či speedbedminton.

Multižánrová hudba

Povoziť sa budete môcť na koči s konským záprahom a nebudú chýbať ani ukážky hasičskej techniky (Dobrovoľný hasičský zbor Slavošovce), ukážky práce kynológov či tombola. Hudobná časť Betliarskeho kotlíka bude trvať až do rána bieleho. Na pódiu sa postupne vystriedajú skupiny Mixtape, Milan Capák band, Betliar country music, folklórny súbor Vesna a DJ Matty. Moderátorkou podujatia bude Jana Petrová.

Prihláste sa!

Na záver ešte dôležité kontaktné údaje pre tých, čo sa chcú zúčastniť súťaže vo varení gulášu alebo prihlásiť svoje futbalové mužstvo. Ak ste presvedčený, že práve váš guláš je ten naj alebo že práve vaša partia je gemerskou Barcelonou, neváhajte využiť nasledujúce kontakty a prihláste sa: Jana Petrová, 0907 104 829, petrova(zavináč)ve­sela-farma.sk, kotlik(zavináč)glo­bal24.sk.

Uzávierka prihlášok je do 13. augusta. Súťaž vo varení gulášu je obmedzená na 12 troj až štvorčlenných tímov. Do prihlášky nezabudnite napísať názov tímu, počet členov a info, ako prídete oblečení (malo by to korešpondovať s názvom tímu – hasiči, lesníci, doktori, sestričky, medvede…). Tímy si môžu (musia :)) pozvať ľubovoľné množstvo pomocníkov, poradcov, priateľov…

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie