Ľubomír Hudačko Futbal

Hráčov Revúcej čakal náročný súper z čela tabuľky. Do tohto zápasu získali u troch súperov plný počet bodov a tak očakávania boli na oboch stranách veľké. Vyrovnaný duel ale napokon rozhodol iba jeden gól a ten padol na domácej strane. MFK vyšli naprázdno aj kvôli smole pri zakončení do žrde.

Ilustračný obrázok k článku Revúca na pôde súpera odohrala vyrovnaný duel: Mala smolu pri zakončení do žrde, rozhodol tak jediný gól

Úvodná časť zápasu patrila domácim, ktorí sa kombinačnou hrou dostávali k šestnástke hostí, ale strelecké pokusy Havrilu a Gyenesa nemali presný smer ani razanciu.

Domácim bezgólový stav nevyhovoval

Revúcka obrana pracovala spoľahlivo, vo výborných výkonoch pokračuje Majerčík s Urcom st. a s brankárom Smerekom boli pre útočnú hru domácich nezdolateľnou prekážkou. Stredopoliari Revúcej postupne lepšie vypĺňali stred ihriska, čo sťažovalo zakladanie súperových útokov.

Iniciatívny Bystrán zakladal množstvo útokov a s Levickým boli najväčšou hrozbou pre domácich, ale svoju silu predviedli až v druhom polčase. Bezgólový stav domácim vôbec nevyhovoval a tak do druhého polčasu nastúpili ešte s väčším odhodlaním. Snažili sa po stranách dostávať za obranu, ale Krajňák s Urcom ml. si dokázali poradiť aj v náročných situáciách.

Švec nastrelil len tyč, potom prišiel trest

Teší najmä fakt, že na mladom Erikovi Urcovi badať kvalitatívne napredovanie, ktoré mu táto súťaž prináša. Švec zo strany potiahol loptu, dostal sa pred brankára, ale nastrelil len tyč. O niekoľko minút sa Levický po kolmici od Šveca dostal do úniku, trafil brankára a následne dorážal loptu do prázdnej brány, ale domácim obrancom sa podarilo loptu tečovať na roh.

Trest pre Revúčanov prišiel deväť minút pred koncom, keď po centrovanej lopte hlavičkou umiestnil loptu do brány Horváth 1:0. Hostia sa ešte v závere dožadovali 11-ky po faule na Šveca, ale výsledok sa už nezmenil a tak po premárnených šanciach môžu stratené body mrzieť.

Tréner Igor Jakubička: „Do zápasu s ťažkým súperom sme šli bez niekoľkých hráčov základnej zostavy, ale na ihrisku sa ukázalo, že domácim sme boli viac než vyrovnaným súperom. Znova sa ukázala sila nášho mužstva, keď si dokážeme vypracovať niekoľko stopercentných príležitostí u tak silného súpera, je to potešujúca skutočnosť, ale body budeme zbierať až keď tieto šance skončia gólmi. V nedeľu nás čaká Vinica a fanúšikov budeme chcieť potešiť prvým víťazstvom na domácom ihrisku.“

7. kolo IV.liga Juh, FK Slovenské Ďarmoty 1:0 MFK Revúca

• Gól: 81´ Horváth
  • ŽK: Švec

FK Slovenské Ďarmoty: Holub, Horváth, Zachar, Lukács, Kupček, Berec, N. Havrila, Z. Cibuľa, T. Cibuľa, Gyenes (78´ Nilaš), J. Havrila (59´ Varholák)

MFK Revúca: Smerek, Majerčík, T. Urc, E. Urc, Krajňák, Urbánik, Levický, Šestina, Bystrán, Lunter, Švec