Ľubomír Hudačko Šport

Na posledný zápas vonku vycestoval MFK Revúca do Slovenských Ďarmôt, ktoré sú v aktuálnej tabuľke na druhom mieste so šancou na postup do III. ligy Stred. Favorit bol teda jasný a Revúca schytala debakel. V závere zápasu vystrašil kolaps brankára, ktorý musel putovať do nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Revúca to proti favoritovi nezvládla: Schytali sme debakel, v závere vystrašil kolaps brankára!

Zápas mal jasného favorita a Revúca to v dueli nezvládla. Schytala nepríjemný debakel. Hralo sa na veľmi nekvalitnom ihrisku s množstvom nepresností ako na strane domácich, tak aj hostí.

Po polhodine bolo 2:0

Prvých dvadsať minút naznačilo chuť domácich hrať útočne, ale do brejkových situácií sa dostávali Revúčania. Individuálne prieniky Levického a Bystrána zostali bez streleného gólu. V 25. minúte sa podarilo otvoriť skóre domácemu Lukácsovi, ktorý sa dokázal najlepšie zorientovať v šestnástke a prízemnou strelou k ľavej tyči strelil vedúci gól na 1:0. V 32. minúte nestačila revúcka obrana na zakončenie Cibuľu, ktorý z dvoch metrov najlepšie reagoval na odrazenú loptu po rohovom kope 2:0.

Od tohto momentu začali byť domáci aktívnejší, vypracovali si ďalšie šance, ale proti bol najlepší hráč MFK Revúca brankár Smerek. V druhom polčase sa nádhernou strelou, ktorá skončila na brvne domáceho brankára prezentoval Švec. Domáci sa ale nedali zaskočiť, naďalej sa snažili hrať maximálne útočne. Dostávali sa do vyložených streleckých príležitostí, ale brankár Smerek bol spoľahlivý a ak už aj bol prekonaný, dokázal ho na bránkovej čiare zastúpiť obetavý Bystrán.

Brankára po kolapse previezli do nemocnice

Zlom zápasu prišiel v 67. minúte, keď prudkou prízemnou strelou zabezpečil vedenie 3:0 Berec a v 75. minúte zvýšil na 4:0 Havrila. Po tomto góle poznačila ďalší priebeh zápasu, ktorý sa hral v extrémnej horúčave nepríjemná udalosť. Domáceho brankára musela po kolapse na ihrisku previesť do nemocnice záchranka. Následne sa už len so vzájomným rešpektom dohrávalo.

Tréner MFK Revúca Igor Schmiedl k zápasu povedal: “Zápas s druhým mužstvom tabuľky bol veľmi náročný z pohľadu útočných ambícií domácich. Napriek nekvalitnému terénu si dokázali vypracovať množstvo šancí, ale nás podržal brankár Smerek. Chlapci sa snažili, za stavu 2:0 sme ešte mohli so zápasom niečo spraviť, no súper ďalšími gólmi rozhodol o víťazovi duelu. Posledný zápas jarnej časti odohráme v zmenenom termíne, a to v sobotu 13.6. o 17. 00 proti Zvolenu–B.“

25.kolo, IV.liga Juh FK Slovenské Ďarmoty 4:0 MFK Revúca

• Góly: 25´ Lukács, 32´ Z. Cibuľa, 67´ Berec, 75´ N. Havrila

FK Slovenské Ďarmoty: M. Holub (73´ J. Holub), Lukács, Horváth, Nilaš, Berec, T. Cibuľa, Gyenes (64´ J. Havrila), N. Havrila, Varholák (57´ Ďörď), Z. Cibuľa, Rajťuk

MFK Revúca:Smerek – Majerčík, T. Urc, Pšida, Antal – Smrek, Levický,Bystrán, Švec, Lunter (72´ Gallo) – Urbánik