Ilustračný obrázok k článku Revúca zavádza nový systém parkovania: PREHĽAD, čo všetko sa mení
4
Galéria

Revúca zavádza nový systém parkovania: PREHĽAD, čo všetko sa mení

Všimli ste si to aj vy? V meste sa vyhradzujú parkovacie miesta a osádzajú sa dopravné značky.

Jakub Forgács Správy Samospráva
Jakub Forgács Správy Samospráva

Revúca zavádza nový systém parkovania: PREHĽAD, čo všetko sa mení

Všimli ste si to aj vy? V meste sa vyhradzujú parkovacie miesta a osádzajú sa dopravné značky.

Ilustračný obrázok k článku Revúca zavádza nový systém parkovania: PREHĽAD, čo všetko sa mení
4
Galéria

Na území mesta Revúca sú pre účely trvalého parkovania osobných motorových vozidiel vyhradené verejné priestranstvá (viď foto v galérii), v rámci ktorých sa už dva týždne vyhrádzajú parkovacie miesta na trvalé parkovanie v pomere 40:60, a to v prospech vyhradených parkovacích miest. Mesto Revúca o tom informuje na svojej facebookovej stránke. „Po novom tak občania mesta nemusia platiť daň za užívanie verejného priestranstva, ale pokiaľ majú záujem môžu si požiadať o vyhradenie parkovacieho miesta,“ píše sa na stránke.

Pracuje sa na značení

Parkovacie miesta v meste v počte 315 budú podľa slov mesta označené vodorovnou dopravnou značkou s kolmým státím a na zvislé dopravné značenie sa použije 148 kusov oceľových pozinkovaných stĺpikov osadených do spevnenej plochy.

„S montážnymi prácami na zvislom dopravnom značení začala spoločnosť Selep, s.r.o. už začiatkom júna. Spoločnosť počas aktuálne prebiehajúcej realizácie zvislého značenia dodržiava všetky právne predpisy, technické normy, zásady pre používanie dopravného značenia na pozemných komunikáciách a schválenú projektovú dokumentáciu okresným dopravným inšpektorátom potrebnú pre realizáciu dopravného značenia,“ uvádza sa ďalej na stránke.

Avšak, ako upozornilo mesto, na podnet občanov došlo k posunutiu štyroch stĺpikov na Clementisovej ulici, nakoľko občania neboli spokojní s ich umiestnením priamo na chodníku.

Ďalšie aktuálne správy

Viac peňazí

Nový systém podľa mesta garantuje majiteľovi možnosť parkovať na vyhradenom parkovacom mieste, ale pomôže i samospráve.

„Tento spôsob parkovania by mohol priniesť mestu do rozpočtu viac ako 40-tisíc eur ročne. To znamená, že vďaka peniazom vyzbieraným z ročnej dane za vyhradenie parkovacieho miesta by mesto mohlo byť schopné vybudovať viac parkovacích miest, ako keby sa spoliehalo len na možnosti súčasného rozpočtu,“ píše sa na stránke.

„Obyvateľov mesta a motoristom by sme zároveň radi dali do povedomia prvotnú informáciu o plánovanej realizácii vodorovného dopravného značenia na vyhradených parkoviskách,“ upozorňuje mesto so slovami, že so značením pracovníci začnú už tento piatok, pričom v priebehu nasledujúcich dní bude zverejnený aj harmonogram ulíc, aby im v dostatočnom predstihu bola umožnená bezproblémová realizáciu nového značenia.

Ako si vybavíte miesto?

Ak máte záujem o vyhradené parkovacie miesto vo vašom okolí, ktoré vám umožní ukončiť váš častý boj o voľné miesto, žiadosť o pridelenie vyhradeného parkovacieho miesta nájdete na stránke mesta alebo si ju môžete vyzdvihnúť osobne na Oddelení životného prostredia a verejného poriadku MsÚ (Budova Mestských lesov, pri zbernom dvore Brantner).

Súčasná sadzba dane za užívanie verejného priestranstva za trvalé parkovanie vozidla je stanovená vo výške:

  • 150,11€/rok, ak držiteľom osvedčenia o evidencii motorového vozidla je fyzická osoba.
  • 300,21€/rok, ak držiteľom osvedčenia o evidencii motorového vozidla je právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ

Ako dodáva mesto, tí, ktorí si už žiadosť podali, rozhodnutia o pridelení parkovacieho miesta, vám začnú byť doručované začiatkom júla.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Revúcej

Revúca zavádza nový systém parkovania
4
Galéria
Zdroj: Mesto Revúca
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín