Ľubomír Hudačko Futbal

V predposlednom kole jesennej časti odohrali hráči MFK Revúca výborný zápas u súpera zo spodnej časti tabuľky. Podľa tabuľky boli favoritom hostia, hoci sily tímov sa ukázali až na ihrisku. Revúčanov však môže situácia z poslednej minúty mrzieť. Toto sa udialo...

Ilustračný obrázok k článku Revúčania odohrali výborný zápas, no aj tak sa neradovali: Toto sa udialo v poslednej minúte!

Hoci tabuľkové fakty vypovedali v prospech Revúčanov, mužstvo z Poltára patrí niekoľko rokov k stabilným účastníkom súťaže hlavne vďaka zápasom v domácim prostredí, v ktorých dokáže takmer vždy naplno bodovať.

Revúca od začiatku vyhrávala

Úvod zápasu patril hosťom, keď sa v 4.minúte po individuálnej akcii dostal pred domáceho brankára Levický, jeho strelu ešte s námahou vyrazil, ale dobiehajúci Švec sa nemýlil a otvoril skóre 0:1. Po tomto góle sa dalo očakávať zvýšené úsilie Poltárčanov o vyrovnanie, revúcka obrana však podala azda najlepší výkon na jeseň. Bojovnosť Urca ml. s Čelárom, taktická vyspelosť a nekompromisnosť Urca st., výborná pozičná hra Majerčíka a k tomu ako vždy spoľahlivý brankár Smerek položili základy zisku cennej remízy.

A bol to Smerek, ktorý v 15.minúte reflexne vyrazil strelu z päťky a neskôr zneškodnil niekoľko nepríjemných centrov. Poltárčania ťažkopádne rozohrávali, v útočnom priestore strácali lopty a práve po týchto stratách vyrážali Revúčania do protiútokov. V 30. minúte mohol Smrek zvýšiť na dvojgólový rozdiel. Po samostatnom úniku sa dostal do šestnástky, namiesto strely popri vybiehajúcom brankárovi zvolil prihrávku, ktorá však nenašla adresáta. Revúčania niekoľkými strelami ohrozili priestor brány, polčasový výsledok sa už nemenil.

O víťazstvo sme prišli v poslednej minúte

V druhom polčase Poltárčania stupňovali nasadenie, získavali množstvo štandardiek, či už to boli rohy, alebo nepriame kopy, po ktorých sa lopta dostávala do skrumáží, ale perfektná defenzívna činnosť Revúčanov vždy eliminovala nebezpečenstvo. Domáci sa takmer všetkými hráčmi zapájali do útočenia, čo nahrávalo hosťujúcim stredopoliarom, pretože sa mohli jednoduchšie presadiť cez vyprázdnený obranný priestor.

Zaujímavý moment nastal v 74.minúte, keď sa domáci gólman šmykol, nezachytil spätnú prihrávku, ktorú Levický z päťky gólovo zakončil. Domácich hráčov, ktorí neprotestovali a boli zmierení s druhým gólom príjemne prekvapilo rozhodnutie o neuznaní gólu z dôvodu postavenia mimo hry. Kalich horkosti si hostia z Revúcej vypili do dna v poslednej minúte zápasu! A to keď po rohovom kope hlavičkou nechytateľne zakončil Marcinek a vyrovnal na 1:1.

Tréner Igor Jakubička: „Vedeli sme, že do Poltára sa pre body nechodí o to viac ma mrzí, že sme o dva prišli v poslednej minúte zápasu. Oceňujem prístup chlapcov hlavne čo sa týka nasadenia a bojovnosti. Na ťažkom teréne sme si vedeli prihrať, nechýbala ochota nabiehať do voľných priestorov a navyše sme sa dokázali aj dvakrát gólovo presadiť. Neuznanie druhého gólu nechcem komentovať. V poslednom zápase jesene zabojujeme na domácom ihrisku o piate miesto v tabuľke proti kvalitnému súperovi z Hriňovej.“

12. kolo IV.liga Juh, TJ Sklotatran Poltár 1 : 1 MFK Revúca

• Góly: 90´ Marcinek – 4´ Švec
  • ŽK: M. Berky, Marcinek – Smrek, E. Urc, Šestina, Levický, Čellár

TJ Sklotatran Poltár: Rusnák, Marcinek, Kojnok, R. Berky, Segeč, M. Berky (58´ Horváth) , Škalák, Pagáč, Marcinek, Kelement, Skýpala

MFK Revúca: Smerek, Majerčík, T. Urc, E. Urc, Čellár (90´ Gašparík), Smrek, Konček, Šestina (76´ Lunter), Bystrán, Levický, Švec