Eva Viestová Kultúra

Revúčania si na Veľkú noc môžu nakúpiť parádne výrobky: Stavte na ručne vyrobenú originalitu!

Tí, ktorí ste si ešte nestihli pozrieť predajnú výstavu "Jermok veľkorevúcky" máte ešte posledné tri dni na jej zhliadnutie a prípadne aj na nákup vskutku veľmi originálnych, ako sa dnes moderne hovorí "handmade", vecičiek.

Ilustračný obrázok k článku Revúčania si na Veľkú noc môžu nakúpiť parádne výrobky: Stavte na ručne vyrobenú originalitu!
Foto: Eva Viestová

Výstava je verejnosti prístupná v priestoroch múzea Prvého slovenského gymnázia na Muránskej ulici.

Na predajnej výstave okrem iného nájdete bytový textil, dekoračné predmety a výšivky, drevené výrobky, ale i tradičnú keramiku zo Šivetíc. Nechýbajú ani medové sviečky s veľkonočnou tematikou, maľované vajíčka, vtáčiky, kohútiky či jarné kvietky, ktoré patria k tradičným symbolom Veľkej noci.

Pre milovníkov ručne vyrábaných prác sú pripravené ručne maľované šatky z hodvábu a takisto ručne vyrábaná originálna bižutéria. A v neposlednom rade sa môžete tešiť na gemerské gágoríky a sladké medovníčky – ako inak s veľkonočnou tematikou.

Múzeum je dnes otvorené v rámci otváracích hodín, tzn. do 15,30hod, zajtra – v stredu je otvorené do 16,30 a vo štvrtok v dopoludňajších hodinách.

Fotogaléria je z vernsáže výstavy.

Jermok veľkorevúcky-predajná výstava
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie