Ilustračný obrázok k článku Revúčanka sa prebojovala do finále prestížnej medzinárodnej súťaže. Pozrite, čím zaujala
4
Galéria
Zdroj: archív Andrey Uličnej

Revúčanka sa prebojovala do finále prestížnej medzinárodnej súťaže. Pozrite, čím zaujala

Andrea sa rozhodla pre štúdium na gymnáziu. V piatom ročníku sa mladá študentka dočkala veľkého úspechu so svojím projektom Cieľožrút.

Renáta Bogdáni Rôzne Správy
Renáta Bogdáni Rôzne Správy

Revúčanka sa prebojovala do finále prestížnej medzinárodnej súťaže. Pozrite, čím zaujala

Andrea sa rozhodla pre štúdium na gymnáziu. V piatom ročníku sa mladá študentka dočkala veľkého úspechu so svojím projektom Cieľožrút.

Ilustračný obrázok k článku Revúčanka sa prebojovala do finále prestížnej medzinárodnej súťaže. Pozrite, čím zaujala
4
Galéria
Zdroj: archív Andrey Uličnej

Revúčanka Andrea Uličná (18) študuje piaty ročník na bilingválnom Evanjelickom gymnáziu v Tisovci. Veľký dôraz sa tu kladie na štúdium anglického jazyka. Mladá študentka, ktorá si prednedávnom užívala aj študijný pobyt projektu Erasmus+ v krásnom Taliansku, už opäť zarezáva na gymnáziu a netrpezlivo čaká na výsledky mentoringového programu. So svojím projektom Cieľožrút sa totiž prebojovala do finále Social Impact Award Slovensko 2018.

„Mentoringový program Social Impact Award Slovensko je spojený so súťažou pre mladých ľudí, najmä študentov, ktorí majú nápad ako udržateľnou a inovatívnou cestou riešiť spoločenské a ekologické problémy vo svojom okolí. Súťažia v nej najlepšie nápady v oblasti spoločensky prospešného podnikania, tento rok je medzi desiatimi finálovými projektmi aj môj Cieľožrút. Finálový večer, na ktorý sa tiež pripravujem, sa uskutoční 3.10.2018,“ neskrýva nadšenie Andrea.

Desať tímov bude na ňom prezentovať svoj produkt alebo službu pred odbornou porotou. Na stránke Social Impact Award práve skončilo hlasovanie verejnosti o Cenu sympatie. Nájsť tu ešte môžete videá jednotlivých projektov, medzi ktorými nechýba ani spomínaný Cieľožrút.

Sny stále pred sebou

Cieľožrút je rodinná kreatívna sada pre tvorbu nástenky cieľov a vízii. Obsahuje 5 + 5 rozvojových cvičení pre dieťa a rodiča, 4 príklady hotových násteniek a desatoro tvorby. Je určená najmä pre deti vo veku 8–12 rokov a ich rodičov.

Nejedná sa o nástenky ako také, ale cvičenia v tematickej grafike, ktoré si rodič a dieťa spoločne vypĺňajú a môžu si ich zavesiť či prilepiť úplne hocikde – od obyčajnej nástenky cez stôl až po dvere od toalety. A teda, budú mať svoje sny a ciele stále pred sebou. Deti vďaka Cieľožrútovi pochopia, ako byť zdravo cieľavedomé, čo to znamená „stáť nohami pevne na zemi“ a prestanú rozmýšľali tak, že veci vybaví alebo kúpi mamka či ocko.

Rodičia sa zase aspoň na chvíľku budú môcť stať ich „superhrdinami“ a sprevádzať ich cestou stanovovania si cieľov, prekonávania prekážok, namáhania sa a dosahovania úspechu cieľavedomou prácou.

„Rozhodla som sa zamerať na deti vo veku 8–12 rokov a ich rodičov, pretože ich poznám najlepšie. Fascinuje ma, že majú sny väčšie ako celý vesmír. No zároveň sa ešte nezačali báť skúšania nových vecí či zlyhávania,“ vysvetlila Andrea.

„Dlhodobo som sa venovala biatlonu a stále som v kontakte s mojím klubom. Väčšinu pretekárov tam tvoria žiaci okolo 10 rokov, s nimi trávim čas počas sústredení a tréningov. Rovnako v mojom terajšom cyklistickom klube sú žiaci v tomto veku. Odtiaľ viem veľa o ich potrebách či ťažkostiach ich rodičov,“ opisuje 18-ročná študentka.

Podpora mentorov aj rodiny

Z podnikateľského hľadiska pri úspechu jej projektu zavážil aj fakt, že rodinná sada zameraná na rozvoj osobnosti a talentu na trhu pre túto cieľovú skupinu nie je.

„Momentálne som s Cieľožrútom v dvoch mentoringových programoch – Rozbehni sa! a SIA, v ktorých na ňom spolu s mojími mentormi pracujem. Dokončuje sa finálna podoba prvej verzie produktu ako aj grafické vizuály a pripravuje sa webová stránka spolu s kampaňou. Popritom spolupracujem s detským psychológom, takže správnosť a vhodnosť obsahu cvičení je zaručená,“ nadchýna sa úspešná študentka.

Andreu v jej snahách aj v diváckom hlasovaní podporuje celá jej rodina, lebo jej úspech berú za svoj vlastný. „Každú vec, do ktorej sa Aďka pustí, sa snaží urobiť najlepšie ako vie. Týka sa to školy, športu aj ostatných vecí. Je dôsledná, dravá, cieľavedomá. Tieto vlastnosti ju poháňajú vpred a prekážky sa pre ňu stávajú výzvami,“ hovorí hrdá mamina Renáta Uličná.

V OBRAZOCH: Revúčanka Andrea Uličná prerazila s projektom Cieľožrút
4
Galéria
Zdroj: archív Andrey Uličnej
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín