Eva Viestová Iné športy

Revúcki biatlonisti opäť žali úspechy

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila Majstrovstvami Slovenskej Republiky v letnom biatlone, ktoré sa konali vo Vyhniach. Šesť biatlonových titulov putovalo do Revúcej.

Priaznivé počasie, výborná organizácia, dobre pripravené trate, široká účasť a priateľská atmosféra sprevádzali aj úplný záver letnej biatlonovej sezóny 10.-11. septembra opäť vo Vyhniach. O tituly sa v sobotu bojovalo v rýchlostných pretekoch, kde sa za každý nezostrelený terč beží trestné kolo. Dopoludnia štartovali v dorasteneckých kategóriách** Janko Majerčík a Erika Nosková.** Pri účasti kompletnej slovenskej špičky bolo ich cieľom pódiové umiestnenie, obaja však predviedli výkon na hranici svojich možností a** zaslúžene zvíťazili a získali titul Majstra Slovenskej Republiky v letnom biatlone. Pre Eriku to bol už druhý tohtoročný titul. V popoludňajšom programe najprv Marek Nosko medzi žiakmi vybojoval 12. miesto. V silne obsadenej kategórii žiakov 12–13 ročných sme sa opäť radovali – Gabriel Nagypál potvrdil výbornú formu a získal bronzovú medailu.** Radosť nám urobili aj ďalší pretekári – Lukáš Ottinger obsadil 4. miesto, pričom štartoval po 7-mesačnej tréningovej pauze. Tomáš Sklenárik vybojoval 7. miesto, Daniel Jacko musel po problémoch so zbraňou absolvovať 5 trestných kôl, čo ho odsunulo na 17. pozíciu. Medzi najmladšími žiakmi štartoval Libor Mladší a napriek dvom trestným okruhom bol jeho čas v cieli najrýchlejší a rovnako ako v zime vybojoval titul Majstra Slovenskej Republiky. ** V nedeľu sa konali populárne preteky s hromadným štartom. Dopoludnia Janko Majerčík potvrdil výbornú formu a 3. miestom potvrdil svoj návrat medzi letnú biatlonovú špičku a dal si tak pekný darček k osemnástym narodeninám. Erike Noskovej tentokrát nevyšla streľba a obsadila 5. miesto. Popoludní vybehli na trate žiaci – Marek Nosko v kategórii starších žiakov vybojoval 9. miesto. Medzi žiakmi 12–13 ročnými Gabriel Nagypál obsadil 5. pozíciu, Tomáš Sklenárik 7., Lukáš Ottinger 8. a Daniel Jacko 12. Medzi najmladšími žiakmi **Libor Mladší **obhajoval zlato zo soboty. Po priemernej streľbe a troch trestných okruhoch vbiehal do záverečného kola až na štvrtej pozícii, vďaka rýchlym nohám však do cieľa vbiehal prvý s rukami nad hlavou ako **dvojnásobný Majster Slovenska v letnom biatlone. Letná biatlonová sezóna 2011 sa skončila, pre Klub biatlonu Magnezit Revúca mimoriadne úspešne – na Majstrovstvách Slovenskej Republiky sme získali spolu 9 medailí, z čoho až 6 bolo najcennejších. Aj takto s chceme zavďačit všetkým, ktorí nás podporujú. Po krátkom oddychu sa začíname pripravovať na sezónu zimnú, ktorá štartuje koncom decembra. Veríme, že tohtoročná zima nám umožní pripraviť aspoň priemerné tréningové podmienky v okolí Revúcej a že sneh tam vydrží čo najdlhšie. Dovtedy len prosíme vodičov motorových vozidiel, aby zvýšili opatrnosť, keď uvidia fujazdiť zopár malých „rýchlikov“ na kolieskach s palicami v rukách na ceste za Muránskou Zdychavou alebo smerom na Turčok či Železník – to sme len našli par kľudnejších miest, aby sme sa pripravili na sneh bez snehu. Ďakujeme. Viac informácií a kompletné výsledky na www.biathlon.sk.

Zdroj info a foto : Klub biatlonu Magnezit Revúca