Jakub Forgács Iné športy

Majstrovstvá Slovenskej republiky v letnom biatlone boli opäť aj s účasťou revúckych pretekárov. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Revúcki biatlonisti zahviezdili na majstrovstvách SR: Kto sa postavil na stupienky? FOTO
9
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca

Aj najväčšiu letnú akciu biatlonovej obce na Slovensku – Majstrovstvá SR poznačila druhá vlna pandémie. Pôvodný termín (prvý októbrový víkend) bol z dôvodu obáv, ktoré sa nakoniec ukázali ako odôvodnené, presunutý o týždeň skôr. Domáci členovia Klubu biatlonu Magnezit Revúca mali čo robiť, aby stihli pripraviť areál do štandardných podmienok, na aké sú pretekári zvyknutí a to všetko v súlade s potrebnými bezpečnostnými a hygienickými opatreniami. Informovala o tom Andrea Repáková z Klub biatlonu Magnezit Revúca.

„Napriek tomu, že pandemické opatrenia znemožnili účasť zahraničným pretekárom, sa na štart dorasteneckých, juniorských a seniorských kategórií postavilo viac ako 70 pretekárov, v žiackych kategóriách to bolo takmer 120 pretekárov,“ uviedla Repáková.

Úspechy revúckych pretekárov

Naša dorastenka Tamara Molentová získala titul vicemajsterky SR v rýchlostných aj vytrvalostných pretekoch. Celkovo je teda majsterkou SR a dvojnásobnou vicemajsterkou SR v letnom biatlone a mala by sa stať jasnou víťazkou letného rebríčka vo svojej kategórii.

Radosť v malorážkových kategóriách nám urobili aj Anna Košinárová (2 x striebro v kategórii žien), Róbert Biž (6. miesto v rýchlostných pretekoch v kategórii 17–19-ročných dorastencov) a Ján Majerčík (5. miesto v rýchlostných pretekoch v kategórii mužov).

V žiackych kategóriách získal Markus Sklenárik v sobotu aj nedeľu titul vicemajstra SR, Veronika Šteczová bola v sobotu 5. a v nedeľu 6. Na popredných priečkach čoraz širšieho štartového poľa v žiackych kategóriách sa umiestnili aj Adrián Ottinger (7.), Ján Levčák (7.)

Bodovali aj odchovanci

Na domáce stupienky vystúpili aj všetci odchovanci KB Magnezit Revúca – Ema Kapustová (2 × 1. miesto, celkovo trojnásobná majsterka SR v letnom biatlone), Tomáš Sklenárik (2 × 1. miesto, celkovo trojnásobný majster SR v letnom biatlone) a Lukáš Ottinger (2 × 2. miesto, celkovo trojnásobný vicemajster SR v letnom biatlone).

Po nedeľňajšom vyhlasovaní výsledkov Majstrovstiev SR, ktorého sa podľa slov Repákovej zúčastnili okrem primátora Revúcej Júliusa Buchtu aj prezident SZB Peter Vozár a viceprezidenti Jaroslava Lauková a Ľubomír Machyniak, sa konalo aj vyhodnotenie rebríčkov Viessman pohára za leto 2019 a zimu 2019/2020, ktoré poznáme ako súťaž Kráľ biatlonovej stopy.

Zábery z pretekov si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Revúcki biatlonisti na majstrovstvá SR v letnom biatlone