Eva Viestová Hokej

Prvý zápas revúckych hokejistov: Súper čelil kanonáde, schytal 11 gólov

V sobotu 20.10.2012 začínala Gemerská hokejová liga (www.ghhl.sk) v Rimavskej Sobote, avšak vzhľadom na vzniknutý technický problém bolo celé prvé kolo odložené a prvé súťažné zápasy (2.kolo) sa odohrali v sobotu 27.10.2012.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas revúckych hokejistov: Súper čelil kanonáde, schytal 11 gólov

Takže prvým súperom revúckych hokejistov bolo družstvo Kokavy nad Rimavicou, posilnené niekoľkými chlapcami z Lučenca.

Prvá tretina bola tak trochu „zahrievacia“, domáci prehusťovali priestor pred svojou bránkou, kde sa hra prevažne odohrávala, skúšali náhodné brejky, ale keď sme po prvom neuznanom góle konečne dvakrát prekonali súperovho brankára, od druhej tretiny to bolo už jednoznačné.

Skóre pomaly narastalo a pri náhodných protiútokoch súpera spoľahlivo zasahoval v našej bránke Maroš Útrata.

Kokavčania dosiahli prvý gól za stavu 9:0, no a záverečná tretina už bola z našej strany so snahou kontrolovať vývoj zápasu, zahrať si a nepripustiť nijaké zdramatizovanie.

Počas celého zápasu ale jednoznačne držali taktovku na svojich hokejkách Revúčania, čoho dôkazom je i jednoznačný výsledok.

HC Kokava – MHK Magnezit Revúca
2 : 11
(0:2, 1:7, 1:2)

MHK Magnezit Revúca : Útrata – Vojčík, Tatarko, Andraščík, Žgravčák, Hutka N.,Kožuch J., Špak, Šturmankin, Kožuch Ľ.

góly MHK Magnezit : Špak 3, Žgravčák, Kožuch Ľ., Šturmankin po 2, Vojčík, Kožuch J.

info a foto : V Andraščík