Eva Viestová Hokej

V piatok večer v dohrávke 1. kola Gemerskej hokejovej ligy (www.ghhl.webnode.sk) sa Revúčania stretli so súčasným lídrom súťaže - chlapcami z Lučenca, hrajúcimi po hlavičkou HK Kalinovo. O niekoľko hodín, v sobotu ráno už nastupovali na stretnutie 7. kola GHHL proti družstvu Hornets R. Sobota.

Ilustračný obrázok k článku Radosť revúckych hokejistov: Za dva dni vyhrali 2 zápasy a stali sa lídrami tabuľky

MHK Magnezit Revúca – HK Kalinovo 2 : 1 (0:0,0:1,2:0)

góly : Žgravčák, Vojčík zostava MHK : Útrata – Škorňa, Antalík, Kováč, Tatarko, – Hutka N., Kožuch J., Žgravčák, Prtko, Kožuch Ľ., Laboš, Hutka P., Keder, Varhoľák

Vzájomný súboj priniesol výborný hokej, na oboch stranách zodpovedné korčuľovanie, zabezpečené obrany, pekné kombinačné akcie, spoľahliví brankári.

Vyložených príležitostí nebolo veľa a tie pozorní brankári likvidovali, takže po prvej tretine to bolo bez gólov. V druhej tretine hra pokračovala v rovnakom tempe a bolo sa na čo pozerať. Pred koncom tretiny po našej strate puku v útočnom pásme súper po rýchlej kombinácii otvoril skóre – 0:1.

Aj v tretej tretine sme hrali svoju hru s dôsledným krytím stredného pásma a dostávali sme sa viac do šancí a zaslúženým výsledkom boli dva góly v rozpätí necelých troch minút – po Škorňovom nahodení Žgravčák a vzápätí od modrej Vojčík – 2:1.

Záver bol dramatický, súperovi začali trochu „tiecť nervy“, pritvrdilo sa no chlapci nepripustili zmenu skóre a po Expresstranse RS zdolali aj ďalšieho lídra. Kvalitný hokej ocenili i diváci, niekoľkí dokonca aj z Revúcej.

MHK Magnezit Revúca – Hornets R. Sobota 3 : 2 (0:0,2:1,1:1)

góly: Hutka N., Varhoľák, Antalík zostava MHK: Útrata – Kováč, Andraščík, Tatarko, Antalík – Hutka N., Vojčík, Žgravčák, Špak, Prtko, Kožuch J., Keder, Škorňa, Varhoľák

Snáď ťažký zápas večer či pomerne skoré ráno spôsobil, že sme ani zďaleka nezopakovali výkon z večera, možno sme sa trochu prispôsobili hre súpera,no pripísali sme si ďalšie, očakávané víťazstvo.

Súper zabezpečil svoje obranné pásmo a pokúšal sa pri každej možnosti o brejkové protiútoky, ich príležitosti však Maroš Útrata v našej bránke s istotou likvidoval. Množstvo našich šancí ostalo tiež nevyužitých, takže po prvej časti 0:0. V druhej tretine sme trochu zvýšili obrátky a konečne aj dvakrát prekonali súperovho brankára.

Súper však z ojedinelého úniku znížil na 2:1. V záverečnej tretine sme zvýšili na rozdiel dvoch gólov, súper však opäť po samostatnom úniku znížil, no víťazstvo sme si nenechali ohroziť a získali ďalšie tri body.

Takže behom niekoľkých hodín sme si pripísali 6 bodov a prakticky sme sa dostali na čelo tabuľky.

info a foto : V Andraščík