Eva Viestová Hokej

Revúcki hokejsti bombardujú súperov jedna radosť

V 3. kole Gemerskej hokejovej ligy sa v sobotu stretli hokejisti MHK Magnezit Revúca s družstvom Young Guns R. Sobota, v ktorom hrajú aj niekoľkí chlapci z Revúcej.

Ilustračný obrázok k článku Revúcki hokejsti bombardujú súperov jedna radosť

Od začiatku prebiehal zápas podľa predpokladaného scenára. Revúčania lepšie korčuľovali, kombinovali, no súperov brankár likvidoval naše mnohé pokusy, ale aspoň dvakrát v prvej tretine kapituloval.

V druhej časti pokračovala hra podobne, ale konečne pribúdali zásahy v sieti súpera. Raz sa presadil aj súper, keď sa stále predstavoval sympatickou snaživou hrou.

Kvalita však jednoznačne bola na strane Revúčanov a aj keď v záverečnej tretine za stavu 8:1sa už trochu „ukľudnili“. Súper tak znížil na preňho celkom prijateľný výsledok – paradoxne tie dva góly nám dal Janko Šmidt („revúcka akvizícia“ v YG RS), keď šikovne využil individuálne chyby v našej defenzíve.

Vo vcelku pohľadnom, slušnom, ale dôraznom stretnutí zaslúžene zvíťazili Revúčania a ocenili to aj prítomní diváci.

MHK Magnezit Revúca – Young guns Rimavská Sobota 8 : 3 (2:0,3:1,3:2)

góly MHK Magnezit: Hutka N.,Škorňa po 2, Vojčík, Špak, Kováč, Žgravčák

Zostava MHK Magnezit Revúca: Útrata – Vojčík, Andraščík, Kováč, Tatarko, Žgravčák, Hutka N., Kožuch J., Špak, Škorňa, Varhoľák

info a foto : V Andraščík