Jakub Forgács Správy

Revúcky okres opäť s výstrahami: Varujú pred dažďom aj povodňou

Meteorológovia upozorňujú na dážď aj povodne v niektorých regiónoch. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre niekoľko okresov výstrahy prvého stupňa.

Ilustračný obrázok k článku Revúcky okres opäť s výstrahami: Varujú pred dažďom aj povodňou
Zdroj: TASR

Dáždnik by ste si nemali zabudnúť. V okrese Revúca sa očakáva v severných častiach ojedinele výskyt dažďa s úhrnom zrážok 50 – 65 mm. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Tento úhrn zrážok podľa SHMÚ predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ píšu meteorológovia, ktorí pre náš okres vydali výstrahu 1. stupňa pred dažďom. Trvá do piatka siedmej hodiny rannej.

Vzhľadom na pretrvávajúci trvalý dážď a nasýtenosť povodí je však podľa slov meteorológov aj predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity.

Pre Revúcky okres vydali meteorológovia výstrahu 1. stupňa pred povodňou z trvalého dažďa. Trvá do piatka 22. novembra do 14:00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie