Eva Viestová Iné športy

Revúckym futbalistom neprialo v nedeľu šťastie

Opäť sa potvrdilo, že futbal nemá logiku, nakoľko prehralo herne lepšie mužstvo. Za krásneho počasia úvod zápasu síce tomu nenasvedčoval, pretože domáci už v 1. minúte skórovali.

Po tomto góle sme sa prebrali a začali hrať svoju hru a už v 4. minúte bol v šestnástke po pravom prieniku faulovaný Švec, no píšťalka ostala nemá. Následne z rohového kopu Urc hlavou trafil nešťastne pred bránkovou čiarou nášho Vraneca, od ktorého sa odrazila mimo bránu. V 13. minúte domáci hráč pohrozil z 35 metrov krásnou strelou, ktorú vyrazil náš gólman na roh. A to bolo z domácej strany všetko. Hru sme mali pod kontrolou. V 25. minúte po kolmici zapískal AR1 ofsajd na Šveca, ktorý by bol šiel sám na bránu domácich no ofsajd to nebol. V 30. minúte Majerčíkovu štandardnú situáciu vykopli domáci na bránkovej čiare. V 32. minúte na pravej strane Vranec prihral do krídelného priestoru Švihlovi a ten odcentroval presne na hlavu Šveca, no jeho hlavička tesne minula domácu bránu. [blockquote]Do­mácich sme v 1. polčase pred našu bránu ani nepustili a vytvorili sme si dostatok šancí a štandardných situácií, no gól sme bohužiaľ nedokázali streliť. Domáci mali kondičné problémy, ale nahrádzali to tvrdosťou až agresivitou v súbojoch. [/blockquote]
[color=#3333ff]­Druhý polčas sme nezačali zle, ale v 59. minúte zapískal tesne na hranici faul, ktorý videl iba rozhodca a z trestného kopu prestrelil domáci povedľa múru nášho brankára na 2:0.[/color] Naši chlapci sa vyburcovali k ešte väčšiemu výkonu a domáci už iba bránili výsledok a v 61. minúte po rohovom kope Konček znížil na 2:1. Hneď v 63. minúte opäť z rohového kopu Švec hlavičkoval tesne vedľa brány. [color=#3333ff]Až do konca sa hralo na polovici domácich, no gól sa nám nepodarilo streliť. Škoda, lebo sme mali pri troche šťastia na lepší výsledok. No futbal je taký a treba ísť ďalej a pripraviť sa na najbližší zápas s Čiernym Balogom, ktorému máme, čo oplácať.[/color]