Ilustračný obrázok k článku Rok 2014 očami MFK Revúca: Pozitívne zmeny na štadióne aj príchod futbalovej legendy!
Zdroj: Dnes24.sk

Rok 2014 očami MFK Revúca: Pozitívne zmeny na štadióne aj príchod futbalovej legendy!

Ďalší rok sa stretol s rokom a to je pre všetkých čas bilancovania, ale aj predsavzatí a nových nádejí na lepší zajtrajšok. Hodnoteniu uplynulých 12 mesiacov sa nevyhol ani náš zástupca najmasovejšieho športu, Mestský futbalový klub Revúca.

Ľubomír Hudačko Futbal
Ľubomír Hudačko Futbal

Rok 2014 očami MFK Revúca: Pozitívne zmeny na štadióne aj príchod futbalovej legendy!

Ďalší rok sa stretol s rokom a to je pre všetkých čas bilancovania, ale aj predsavzatí a nových nádejí na lepší zajtrajšok. Hodnoteniu uplynulých 12 mesiacov sa nevyhol ani náš zástupca najmasovejšieho športu, Mestský futbalový klub Revúca.

Ilustračný obrázok k článku Rok 2014 očami MFK Revúca: Pozitívne zmeny na štadióne aj príchod futbalovej legendy!
Zdroj: Dnes24.sk

Presne pred rokom sa jeho funkcionári a hráči nachádzali vo veľmi ťažkej hernej, finančnej i psychickej situácii, pretože na prelome rokov 2013 a 2014 nebolo isté, či bude klub pokračovať vo svojom pôsobení aj naďalej. ,

Príchod Róberta Semeníka

Našťastie, existujú v Revúcej a blízkom okolí ľudia, ktorým nie je ľahostajné, ako trávia čas mladí aj starší obyvatelia mesta Revúca. Najmä vďaka ich podpore a mesta Revúca sa klub podarilo stabilizovať. Výsledkom bol počas zimnej prestávky príchod troch skúsených hráčov z Banskej Bystrice, medzi ktorými bol aj bývalý reprezentant Slovenska a vtedy ešte najlepší strelec najvyššej slovenskej súťaže, legendárny futbalista Róbert Semeník.

„V klube MFK Revúca som našiel zanietených ľudí, pekné futbalové prostredie a priazeň fanúšikov. Súťaž bola náročná a napätá do posledného kola. Musím vyzdvihnúť odhodlanie a prístup spoluhráčov, s ktorými sa nám podarilo naplniť cieľ udržania sa v 4. lige. Na Revúcu mám pekné spomienky, celému klubu prajem veľa úspechov a držím palce v naplnení vízií do budúcnosti,“ vyjadril sa Róbert Semeník. Keďže prioritou klubu je dávať šancu domácim hráčom, do klubu sa vrátili Dávid Šestina a Slavomír Urbánik.

Najlepší strelci

Situácia sa síce javila ako zdanlivo beznádejná, pretože mužstvo sa nachádzalo na 3. mieste od konca tabuľky a kvôli celonárodnej reorganizácii slovenských futbalových súťaží hrozilo, že do 5. ligy vypadne až 5 alebo 6 mužstiev. Rozhodnutie vedenia klubu sa však nakoniec ukázalo ako správne a vyústilo do zvýšenej tréningovej morálky niektorých, najmä mladších hráčov, aj do znovuzískania stratenej psychickej pohody.

V jarnej časti sezóny 2013/2014 získal MFK Revúca v 13 zápasoch 24 bodov za 7 víťazstiev, 3 remízy a 3 prehry (po jeseni 11 bodov, 2 víťazstvá, 5 remíz, 6 prehier) a v jarnej časti bol 3. najlepším klubom. V konečnom zúčtovaní tak s 35 bodmi obsadil 9. miesto. Keďže situácia vo vyšších súťažiach rozhodla, že do 5. ligy nakoniec vypadnú „len“ 3 mužstvá, zabezpečil si náš klub príslušnosť v 4. lige aj pre sezónu 2014/2015. Najlepším strelcom mužstva v jarnej časti sa stal Róbert Semeník so 4 gólmi, za celú sezónu najčastejšie (6×) trafil Dominik Bystrán.

Bez pravidelnej účasti na tréningoch to nejde

Za zmienku stojí aj dobrá defenzívna činnosť mužstva, keď v jarnej časti sa mužstvu v 13 zápasoch až 6-krát podarilo udržať si čisté konto. „Dôležité bolo, že si chlapci uvedomili nevyhnutnosť tréningového procesu a aj vzhľadom na zvýšenú konkurenciu bola chuť pracovať a presvedčiť o zaradení do zostavy evidentná. Bez pravidelnej účasti na tréningoch nie je možné udržať nasadenie a futbalovú kvalitu súperov pôsobiacich v 4. lige,“ zhrnul tréner Igor Schmiedl.

Ako to už býva v 4. lige zvykom, na letnú prípravu nebolo veľa času, pretože medzi koncom jarnej a začiatkom jesennej časti neuplynuli ani 2 mesiace. Počas nich sa vedenie klubu rozhodlo nepredĺžiť spoluprácu so skúsenými hráčmi z Banskej Bystrice, naopak, rozhodlo sa priviesť do kádra bývalých hráčov Petra Končeka ml. a Róberta Smreka ml. Prípravné zápasy odohral MFK síce len 4, ale zo všetkých odchádzal ako víťaz a preto bola nálada pred štartom jesennej časti viac ako optimistická a ciele, ktoré si mužstvo dalo už nehovorili o záchrane, ale minimálne o pokojnom strede tabuľky.

Obmenou prešiel aj štadión

Miernym sklamaním bolo vypadnutie v 1. kole Slovnaft Cupu s Detvou, ale v lige sa mužstvu darilo a po 8 kolách sa dokonca nachádzalo na 3. mieste tabuľky. Zlom prišiel až vo Fiľakove na konci septembra, kde prehra 1:4 naštartovala sériu nepresvedčivých výsledkov. V októbri mužstvo nedokázalo streliť ani jeden gól a 2 prehry a 3 bezgólové remízy v 5 zápasoch odsunuli MFK Revúca na konečné jesenné 9. miesto. Hráči ani funkcionári preto nesmú poľaviť vo svojej práci a zimná príprava musí byť ešte kvalitnejšie, ako tá minuloročná. Naplánované prípravné zápasy tomu v každom ohľade nasvedčujú. Ostáva len dúfať, že mužstvo doplnia niektoré plánované posily a že sa od prvých zápasov nalepí na kopačky hráčov to povestné šťastie a pohoda.

Okrem hráčskeho kádra prešiel obmenou aj štadión MFK Revúca. Brankári sa tešia z časti nového trávnika pred bránami a najmä vďaka Adriánovi Štempelovi sa výrazne zmodernizovala tribúna, na ktorej pôvodné drevené lavičky nahradili plastové sedačky, aby si priaznivci klubu mohli vychutnať domáce zápasy v ešte väčšom pohodlí ako doteraz. To je jasným signálom, že ambície klubu nie sú len prežívanie, ale aj rozvoj ľudského a materiálneho potenciálu mesta.

Novoročná kvapka krvi

Aby sme nezabudli ani na naše revúcke nádeje, musíme spomenúť systematickú a kvalitnú prácu mládežníckych trénerov Jána Repiského, Miroslava Repiského, Slavomíra Spišáka, ml., Karol Mátého, ml. a Jána Švihlu, ktorí v rámci klubových možností vychovávajú budúcich hráčov klubu od prípravky až po dorast. Ich snaha by bol často márna, nebyť nezištnej podpory rodičov, ktorí si uvedomujú, že futbal je fenomén a ako taký prispieva aj k osobnostnému rozvoju ich detí a teda celého mesta.

A práve s ohľadom na najmenších, ale aj na všetkých ostatných, ktorí to potrebujú sa MFK Revúca rozhodol usporiadať Novoročnú kvapku krvi, vďaka ktorej hráči a priaznivci klubu môžu pomôcť pri záchrane životov obyvateľov nášho mesta a blízkeho okolia.

Text: Lukáš Smerek

Foto: Norbert Gonosz a Lukáš Smerek

MFK Revúca v roku 2014: Nový štadión, aj príchod posíl!
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín