Rozvoj kultúry v Revúckom okrese: Podpora pre folklórne súbory aj miestne pamätihodnosti

V týchto dňoch prebieha výjazdové rokovanie vlády SR v mestách Revúca a Jesenské. Výsledkom je vyčlenenie finančných prostriedkov vo výške jedného milióna eur na rozvoj vzdelávania, kultúry, ľudských zdrojov a miestnych komunikácií v rámci okresu Revúca.

Na utorkovom výjazdovom rokovaní vlády v Revúcej bola schválená finančná pomoc pre regionálne folklórne súbory a miestne pamätihodnosti. Informovalo o tom ministerstvo kultúry.

V týchto dňoch prebieha výjazdové rokovanie vlády SR v mestách Revúca a Jesenské. Výsledkom je vyčlenenie finančných prostriedkov vo výške jedného milióna eur na rozvoj vzdelávania, kultúry, ľudských zdrojov a miestnych komunikácií v rámci okresu Revúca. Dotácie dopĺňajú akčné plány rozvoja týchto okresov z roku 2016.

„Na podnet ministerky kultúry Ľubice Laššákovej (Smer-SD) vláda v rámci podpory regionálnej kultúry vyčlenila finančné príspevky pre miestne folklórne súbory. Finančný príspevok 10 000 eur poputuje folklórnym súborom Lykovec a Lykovček,“ spresnil rezort kultúry. Vláda okrem folklórnych súborov podporila aj rekonštrukciu miestnych pamätihodností. Finančný príspevok vo výške 40 000 eur pôjde na obnovu národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľa Coburgovcov v Jelšave. Dotáciou 90 000 eur bola podporená renovácia obecného kaštieľa v Licinciach. „Značné finančné príspevky pôjdu aj na obnovu obecných kultúrnych domov a kostolov,“ spresnilo ministerstvo.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z výjazdového rokovania vlády v Revúcej!

Zdroj: TASR