Ľubomír Hudačko Šport

Tabuľkoví susedia v rámci IV. ligy skupiny Juh si zmerali sily v Málinci. Miestna Jednota privítala MFK Revúcu, pričom hostia chceli odčiniť stratené dva body z minulého kola. Dramatický duel nakoniec rozhodol pokutový kop desať minút pred koncom, čím domáci vyhrali 2:1.

Ilustračný obrázok k článku Revúca v Málinci nepochodila, tréner v tom má jasno: Doplácame na drobnosti, ktoré rozhodujú!

Po domácom remízovom zápase nastúpili hráči MFK Revúca v Málinci, kde mali ambíciu odčiniť stratené dva body. Zranenia a choroby troch hráčov základnej zostavy prinútili trénera Schmiedla improvizovať, ale všetci hráči, ktorí nastúpili dokázali týchto nahradiť a hlavne Krajňák si svojim výkonom vypýtal miestenku v základnej zostave.

Ujali sa vedenia volejom z otočky

Celý zápas sa niesol v znamení množstva osobných súbojov, v ktorých boli domáci značne agresívnejší, ale pozorná obrana MFK Revúca pod vedením stopérskej dvojice Majerčík – Smrek pracovala spoľahlivo. V prvých 20 minútach si Málinec vypracoval po krídelných akciách strelecké príležitosti, ktoré dokázal zneškodniť brankár Smerek, alebo zablokovali obrancovia MFK Revúca, z čoho získavali domáci množstvo rohových kopov.

Práve jeden z týchto dokázal Málinec v 35.minúte premeniť, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval Melich a volejom z otočky trafil loptu k pravej tyči 1:0. Revúčania svojou klasickou kombinačnou hrou narobili starosti domácej obrane len sporadicky a strelecké pokusy Levického s Končekom neohrozili domáceho brankára.

Revúčania herne súpera prevyšovali

V druhom polčase hostia zvýšili nasadenie, viac útočili ale bola to práve strela domáceho Máča, ktorá skončila na brvne. Revúčanov to nezaskočilo, keď sa po niekoľkých krátkych prihrávkach dostal k lopte Levický a prízemnou strelou po ľavej ruke brankára vyrovnal na 1:1. Revúčania herne značne prevyšovali súpera, dostávali sa do dobrých príležitostí, gólom mohla skončiť centrovaná lopta Bystrána, ale postranný rozhodca sporne odkýval postavenie mimo hry.

V 70. minúte mohol strhnúť vedenie na stranu MFK Revúca po chybe domáceho stopéra Lunter, ale jeho strela minula priestor brány. Útočná aktivita Bystrána a Šestinu priniesla niekoľko ďalších streleckých príležitostí, žiaľ bez úspešného zakončenia.

Tréner MFK: Doplácame na drobnosti

Záver zápasu zvládli lepšie hostia, snažili sa hlavne po rohových kopoch rozhodnúť, ale proti bol brankár hostí Smerek, keď hlavičku Melicha z piatich metrov bravúrne zneškodnil. Táto šanca domácich povzbudila, zvýšili úsilie a hnaní búrlivým obecenstvom prenikali do šestnástky hostí. Jeden z týchto prienikov v 80. minúte zablokoval Antal faulom na Máča, za ktorý hlavný rozhodca nariadil pokutový kop a Valentýni týmto rozhodol o víťazstve domácich 2:1. MFK tak v tabuľke okupujú deviate miesto.

Tréner Schmiedl zápas zhodnotil: „Chlapcom nemôžem nič vyčítať, všetci vydržali bez striedania bojovať do konca zápasu, v držaní lopty a kombinačnou hrou sme súpera prevýšili, ale doplácame na drobnosti, ktoré rozhodnú celý zápas. Znovu sa potvrdilo, že ak máme príležitosti zápas rozhodnúť vo svoj prospech, súper zvráti víťazstvo na svoju stranu. Ideme ďalej, v nedeľu nás čaká nepríjemný Badín, s ktorým potrebujeme naplno bodovať.“

Volejbalisti z revúckej základky? Prebojovali sa cez všetky kolá a potom prišiel parádny úspech!