Ilustračný obrázok k článku Senzačný výkon revúckej biatlonistky. Tamarka vybojovala majstrovský titul aj v Česku
3
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca

Aj napriek jednému nezostrelenému terču vybojovala Tamarka Molentová ďalší majstrovský titul, keď porazila všetkých 34 svojich súperiek.

Jakub Forgács Iné športy

3

Týždeň po ukončení letnej biatlonovej sezóny na Slovensku sa bojovalo o majstrovské tituly v Českej republike. Slovenským zväzom biatlonu boli na tieto preteky nominovaní za SR aj dvaja pretekári Klubu biatlonu Magnezit Revúca – Tamara Molentová a Markus Sklenárik. Informoval o tom Klub biatlonu Magnezit Revúca.

V sobotňajšom šprinte Markus obsadil veľmi pekné 16. miesto a v popoludňajšom štafetovom preteku s ďalšími dvomi slovenskými chlapcami 7. miesto. Tamarka dosiahla perfektný výsledok, keď vo svojej kategórii obsadila 4. miesto.

V nedeľu bola a programe pre mnohých najobávanejšia disciplína – preteky s hromadným štartom. Markusovi Sklenárikovi nevyšla streľba (3+3), napriek tomu neskončil úplne na chvoste a vybehal slušné 16. miesto.

Po dvoch predchádzajúcich nedeliach, kedy Tamarka Molentová získala za sebou dva tituly Majsterky SR sa ukázalo, že jej nedele plne vyhovujú, a tak aj napriek jednému nezostrelenému terču vybojovala ďalší majstrovský titul, keď porazila všetkých 34 svojich súperiek.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z pretekov!

V OBRAZOCH: Tri majstrovské nedele pre biatlonistku Tamarku Molentovú!