SERIÁL: Noví poslanci v župe za Revúcky okres: TOTO sú plány Júliusa Buchtu

Voliči v župných voľbách podporili aj okresného predsedu SNS, Júliusa Buchtu. Jeho reakcie a komentáre čítajte v tomto, v poradí druhom z rozhovorov!

Renáta Bogdáni
Ilustračný obrázok k článku SERIÁL: Noví poslanci v župe za Revúcky okres: TOTO sú plány Júliusa Buchtu
Zdroj: archív Júliusa Buchtu

Medzi 49 poslancov Banskobystrického Vyššieho územného celku sa za obvod Revúca prekrúžkovali traja: Milan Kolesár (SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 2 906 hlasov), Július Laššan (SMER-SD – 2 480 hlasov) a Július Buchta (SNS – 2 061 hlasov). Práve Buchta si oproti minulým župným voľbám výrazne rozšíril voličskú základňu. Rozhodli sme sa ho pre vás vyspovedať.

Dúfa v spoluprácu

“Vzhľadom k tomu, že toto bol pre mňa druhý pokus vo voľbách do VÚC, kde som prvýkrát mal 508 hlasov a teraz 2065, hodnotím výsledky veľmi pozitívne. Na jednej strane ma to teší, na druhej strane cítim teraz veľkú zodpovednosť nielen voči svojim voličom, ale aj všetkým v okrese Revúca," povedal Buchta.

Nasledujúcich päť rokov vidí pozitívne: „Čo sa týka mojich dvoch kolegov poslancov, predpokladám, že sa nám podarí pre okres urobiť veľa. Len musíme držať spolu. Ako jednotlivci toho veľa neurobíme. Ale poznáme sa už dlhšie, a tak sa už teším na spoluprácu a prvé výsledky našej práce. Zároveň ma veľmi teší aj výmena na poste predsedu VÚC a myslím, že sa nám všetkým bude ľahšie pracovať a napĺňať vízie."

“Voľby do VÚC, ako aj komunálne voľby sú, myslím, skôr o ľuďoch ako o politických stranách. Za tento úspech ďakujem všetkým mojim voličom. Do kampane som dal zo svojich peňazí presne 100 eur (strana SNS svojich kandidátov vo voľbách finančne nepodporovala). To ostatné boli len výsledky mojej práce ako zástupcu primátora za posledné tri roky,“ komentuje svoj úspech zástupca primátora Revúcej.

Buchta: Chcem počúvať ľudí

Buchta verí, že v rámci Akčných plánov pre menej rozvinuté okresy sa podarí znížiť nezamestnanosť, rozbehnúť cestovný ruch a naštartovať okres. Chce na to využiť všetky dostupné zdroje: drevo, magnezit, pracovnú silu aj krásnu prírodu.

„Počas môjho života som sa naučil počúvať ľudí a v tom mienim aj pokračovať. Lebo jeden človek nemôže ani všetko vedieť, ani všetko zastrešiť. Samozrejme, nie všetky podnety sú realizovateľné, ale tie dôležité a efektívne ako napríklad obnovenie detskej LSPP v Revúcej, pomoc starostom dedín a obcí v okrese ako aj dobudovanie dopravnej infraštruktúry v rámci kompetencií VÚC sú veci, ktoré sľúbiť môžem. “ ukončil Buchta.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame