Erik Bojničan Volejbal

Skvelá prezentácia revúckeho volejbalu: Víťazstvo na medzinárodnom turnaji!

Skvelé športové správy pre naše mesto. Revúcki volejbalisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili, svedčí o tom víťazstvo z turnaja v Bulharsku!

Ilustračný obrázok k článku Skvelá prezentácia revúckeho volejbalu: Víťazstvo na medzinárodnom turnaji!
Zdroj: Dnes24.sk

Po šiestykrát vycestovali mladí revúcki volejbalisti na Medzinárodný turnaj BLACK SEA 2015 do bulharského Primorska. Tento ročník sa spojili s volejbalistkami zo Slávia TU Košice a vytvorili kadetské družstvo dievčat. Turnaj bol poznačený menším počtom družstiev. Financie a bohužiaľ aj bojkot niektorých federácií zabránil pricestovať mládeži aby sa stretli a zahrali si volejbal. Napriek tomu tam bolo zastúpených šesť krajín – Lotyšsko, Turkmenistan, Gruzínsko, Bulharsko, Rusko a Slovensko.

Ako prezradil Maroš Kumi zo š.r. AVK, chlapci odohrali celkovo tri zápasy, pretože súperi, ktorí sa prihlásili na turnaj neprišli, čo považuje za veľkú škodu. Napriek tomu boli zápasy veľmi náročné a všetky skončili tajbrejkom. Prvý zápas vyhral súper a ostatné sme vyhrali my.

„Po prvom ročníku, ktorý sme vyhrali, sme znova zvíťazili a potvrdili, že vieme vychovať skvelých volejbalistov,“ hovorí Kumi.

Dievčatá hrali s družstvami zo Slovenska, Bulharska, Lotyšska a Gruzínska. Hneď prvé dva zápasy odohrali so slovenskými družstvami. „Prehrali sme s celkovým víťazom z Nového Mesta nad Váhom a vyhrali nad Trenčínom. Po jednodňovom oddychu sme zvíťazili nad Batumi z Gruzínska a hneď na ďalší deň dôležitý zápas s Rigou,“ pokračuje Kumim, podľa ktorého ich len nezohranosť v prvom zápase pripravila o prvé miesto. Dievčatá tak získali na turnaji výborné druhé miesto.

„Čo bude budúci rok s turnajom, nikto zatiaľ netuší. Hádam sa kompetentní na jednotlivých federáciách prestanú hrať na tvrdohlavých a umožnia mladým športovcom hrať a spoznávať sa,“ uzavrel Kumi.

Info / foto: Maroš Kumi, š.r. AVK

Naši volejbalisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili!
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie