Správy

Skvelé, Banskobystrický kraj je bez nového prípadu: Odkiaľ sú nakazení tentoraz?

Slovensko hlási za nedeľu iba 22 prípadov koronavírusu. Je medzi nimi osem žien a 14 mužov.

Ilustračný obrázok k článku Skvelé, Banskobystrický kraj je bez nového prípadu: Odkiaľ sú nakazení tentoraz?
Zdroj: TASR/AP

Na Slovensku v nedeľu (6. 9.) pribudlo 22 nakazených novým druhom koronavírusu, ich celkový počet tak stúpol na 4636. Laboratóriá otestovali 922 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 34 pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Ani jeden z nových prípadov nie je z Banskobystric­kého kraja.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že pozitívne testovaných vyšetrili v okresoch Bratislava (11), Trnava (4), Prešov (3), Michalovce (2), Hlohovec (1) a Púchov (1). Je medzi nimi osem žien a 14 mužov, sú vo veku od 11 do 79 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 78 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 11 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov.

Slovensko dosiaľ eviduje 37 úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom. Počet aktívnych prípadov je aktuálne 1763. Celkový počet ukončených laboratórnych testov dosiahol 357 745. Celkovo sa z ochorenia zotavilo 2836 ľudí.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie