Jakub Forgács Iné športy

Slovenský biatlon sa čoskoro presťahuje do Revúcej. Zažijeme veľký športový sviatok

Do nášho mesta mieria biatlonisti z celého Slovenska. Sily si zmerajú počas II. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský biatlon sa čoskoro presťahuje do Revúcej. Zažijeme veľký športový sviatok
10
Galéria
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca

Počas víkendu 30. júna – 1. júla 2018 sa na strelnici v Revúcej smerom na Muránsku Dlhú Lúku uskutoční II. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone vo všetkých vekových kategóriách.

Okrem domácich biatlonistov z Klubu biatlonu Magnezit Revúca budú mať diváci možnosť v kategórii dospelých vidieť pretekárov z celého Slovenska.

Súťažiť sa bude v sobotu v rýchlostných pretekoch, pri ktorých nezostrelenie terčov znamená pre pretekárov bežať trestné kolá naviac. V nedeľu budú dospelí, juniori a dorastenci súťažiť vo vytrvalostných pretekoch, kde sa za nezostrelené terče prirátavajú trestné minúty. Žiaci budú mať premiérovo v Revúcej nový typ pretekov – preteky obratnosti v biatlone, ktoré zahŕňajú viacero pohybových aktivít a zaručujú divácky zaujímavejší priebeh pretekov. Seniorské a juniorské kategórie budú súťažiť v dopoludňajších hodinách, žiacke kategórie sú naplánované na popoludňajšie hodiny.

Ako je už tradíciou, v Revúcej sa v sobotu po ukončení žiackych pretekov bežia aj preteky prípravky – na tieto preteky môžete prihlásiť svoje ratolesti vo veku od päť do deväť rokov priamo v dejisku MS.

Foto: ilustračné

Zápolenie mladých revúckych biatlonistov v OBRAZOCH
10
Galéria
Zdroj: Klub biatlonu Magnezit Revúca
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie