Eva Viestová Rôzne

Športovci ZŠ J. A. Komenského

V marci sa v revúckych základných školách doslova „roztrhlo vrece“ s obvodnými kolami športových súťaží.

Aj napriek jarným prázdninám, Testovaniu – 9, celému radu spoločensko – vedných súťaží, zožali športovci Základnej školy J. A. Komenského pod vedením učiteľov TV Mgr. M. Chrapánovej a Mgr. E. Šveca veľmi pekné úspechy.

Starším žiačkam po 2. mieste vo florbale počarovala dvojka aj v obvodnom kole v basketbale. Vo vyrovnanom finálovom zápase s Tornaľou nešťastne prehrali v závere o 3 body a obsadili 2. miesto. Družstvo tvorili hráčky: Javorová, Hozová, Zubáková I., Michalcová, Slováková, Fulopová, Kmecová, Ševcová, Mensátorová, Sušilová, Bajúsová.

Začarovaný kruh s druhými umiestneniami sa opakoval taktiež v OK vo volejbale, keď naše dievčatá skončili opäť druhé za GMK. Školu reprezentovali hráčky: Slováková, Javorová, Kavková, Bajúsová B., Brdárska Z., Ševcová, Zubáková, Mensátorová, Sušilová, Hozová.

Mladšie žiačky si výborne počínali v obvodnom kole vo vybíjanej. Prílišná snaha zvíťaziť im však zväzovala ruky. Po úspešnom prebojovaní do finále prehrali so ZŠ Jelšava o dve vybité hráčky v závere 2. polčasu a obsadili 2. miesto pred Družstvo tvorili žiačky: Kmecová, Valíková, Uličná A., Novysedláková, Alexová, Hlačinová, Zatrochová, Plichtová, Genigová, Bajúsová L., Kederová, Čajková.

V obvodnom kole v basketbale žiakov súťažili tri družstvá. Naši chlapci sa v ňom umiestnili na 3. mieste za 1. GMK a 2. ZŠ I. B. Zocha. Zostavu tvorili : Barták, Zula, Olekšák, Dacho, Antal L., Huťan, Szepeši, Dráb, Ďuriška Ľ.

V OK vo volejbale sa našim žiakom darilo najlepšie zo všetkých zúčastnených družstiev a po výbornom výkone získali 1. miesto pred 2. ZŠ I. B. Zocha. Školu reprezentovali žiaci: Barták, Ďuriška, Zula, Plichta, Olekšák, Hudák, Dráb, Tóth, Vavrek.

Chlapci ZŠ J. A. Komenského zvíťazili aj v regionálnom kole vo volejbale nad ZŠ Pionierska Brezno a postúpili do krajského kola, ktoré sa koná 4. apríla v Hnúšti.

12. apríla čaká ešte našu školu a dievčatá organizácia obvodného kola v hádzanej a školská futbalová súťaž.

Veľmi sľubne sa rozbehla aj celoročná ligová školská florbalová súťaž. V škole trénujú pod vedením p. uč. Mgr. J. Joachíma 4 družstvá, medzi nimi i družstvo florbalistiek.

Zaželajme preto chlapcom a dievčatám veľa úspechov a držme im spoločne palce!