Kultúra

Tornaľa sa už pripravuje na Dni mesta: Aj takúto besedu nájdeme v programe!

V rámci podujatia Dni mesta Tornaľa sa uskutoční zaujímavá beseda o prvej svetovej vojne. Do diskusií sa budú môcť zapojiť dospelí i školáci.

Ilustračný obrázok k článku Tornaľa sa už pripravuje na Dni mesta: Aj takúto besedu nájdeme v programe!
Zdroj: TASR

Besedou so spisovateľom Lászlóm Mátém si samospráva Tornale pripomenie 100. výročie prvej svetovej vojny, a to v prvom októbrovom týždni. Ako povedal prednosta Mestského úradu Lajos Balajti, diskusie pre školákov, ale aj pre dospelých zaradili do programu Dní mesta.

Košický spisovateľ László Máté má k Tornali blízky vzťah. Je rodákom z obce Silica v okrese Rožňava, ktorá je súčasťou horného Gemera.

„Celé roky pátral po stopách svojho starého otca, ktorého nikdy nepoznal. Ten padol práve počas prvej svetovej vojny na talianskom fronte. Vnukovi sa nakoniec podarilo vypátrať aj miesto posledného odpočinku starého otca. S autorom sme sa dohodli, že okrúhle výročie svetového vojnového konfliktu si pripomenieme počas Dní mesta, ktoré organizujeme už tradične v prvom októbrovom týždni. Usporiadame najskôr diskusiu pre školákov, a potom aj pre dospelých,“ povedal Balajti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie