Peter Klimant Futbal

Tretia prehra v rade: Futbalisti Revúcej podľahli na domácej pôde Badínu

Futbalisti MFK Revúca si v rámci 20. kola IV.ligy Juh zmerali sily s Badínom. Duel tabuľkových susedov priniesol mnoho gólov, na konci sa však tešili futbalisti Badína. Revúca tak opäť prehrala na domácej pôde.

Ilustračný obrázok k článku Tretia prehra v rade: Futbalisti Revúcej podľahli na domácej pôde Badínu

Zápas tabuľkových susedov mierne favorizoval domácich, pretože mužstvo z Badína po úspešnej jesennej časti súťaže, v jarnej ešte nevyhralo. Domáci hráči začali rozpačito, keď sa len ťažko presadzovali cez pozorne hrajúcu obranu hostí. V 14.minúte individuálny prienik Levického zachytila obrana hostí niekoľko metrov pred vlastnou šestnástkou, založili rýchly protiútok stredom ihriska, ktorý zakončil gólom agilný Sanitra 0:1. Snaha Revúčanov kombinovať bola ťažkopádna a dôraznej hre súpera nenarobila väčšie problémy. Napriek tomu dokázal v 22.minúte Lunter vyrovnať na 1:1, keď po priamom kope Levického využil chybu brankára hostí a dorazil loptu do prázdnej brány. Zdalo sa, že polčas skončí remízou, ale Badínčania boli proti. V strede ihriska zachytili rozohrávku domácich a opäť Sanitrom upravili polčasový stav na 1:2.

V druhom polčase bola evidentná snaha hráčov MFK Revúca zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale znova po nepochopiteľných chybách inkasovali. V 53.minúte z autového vhadzovania takmer pri rohovej zastávke hostí získal súper loptu, následnou dlhou prihrávkou sa do samostatného úniku dostal Jelluš a prízemnou strelou nedal Smerekovi šancu 1:3. Domácich to však nezlomilo a v priebehu nasledujúcich 15.minútach dokázali vyrovnať. Najskôr v 60.minúte Lunter gólovou hlavičkou zakončil centrovanú loptu Končeka a následne v 66.minúte Levický z pokutového kopu po faule na výborne hrajúceho Antala. Hostia zostali zaskočení a o dokonalý obrat sa mohol postarať Konček, ale jeho prudká hlavička po rohovom kope skončila len na brvne. V zápase prišiel rozhodujúci moment v 73. minúte, keď Plško z hranice šestnástky presnou strelo k pravej tyči rozhodol o víťazstve Badína 3:4

Hlas trénera

Tréner domácich Schmiedl k zápasu poznamenal: „Nechcem sa vyjadrovať k niektorým výkonom našich hráčov, ale Badín patrí medzi mužstvá, ktoré dokážu každé zaváhanie a nekoncentrovanosť potrestať. Ak ponúkneme takémuto súperovi veľa priestoru a navyše zlyhávame v defenzívnych činnostiach, nemáme šancu vyhrať. Nezvíťazili sme v treťom zápase za sebou, z toho dva doma. Chlapci si musia uvedomiť, že víťazstvo nepríde samo, ale len zodpovedným prístupom, tvrdou prácou a maximálnym nasadením môžeme tento stav zmeniť."

20. kolo, MFK Revúca 3:4 Jupie Badín Podlavice

Góly: 22´ Lunter, 60´ Lunter, 66´ Levický (11 m) – 14´ Marián Sanitra, 42´ Marián Sanitra, 53´ Jelluš, 73´ Plško

ŽK: P. Konček, Antal, Levický, E. Urc

Zostavy:

MFK Revúca: Smerek – Majerčík, Smrek (73´ E. Urc), Antal, Pšida – P. Konček, Levický, Máté (46´ Mokoš), Šestina, Bystrán – Lunter (88´ Krajňák)

Jupie Badín Podlavice: Spodniak, Kubinec, Poliak, Ďurta, Lešták (7´ Plško), Konder, Výlupok, Marián Sanitra (69´ Martin Sanitra), Jelluš (84´ Švec), Maľa, Ríša