Peter Klimant Futbal

Tri body ostali doma: Revúca zdolala odhodlaného súpera z Vinice

V ôsmom kole nastúpili futbalisti MFK Revúca proti odhodlanému súperovi z Vinice s cieľom prvého víťazstva na domácom ihrisku. Vytúžený cieľ sa našim vydaril...

Ilustračný obrázok k článku Tri body ostali doma: Revúca zdolala odhodlaného súpera z Vinice

Už v 4. minúte sa podarilo domácim spraviť prvý krok a nádhernou strelou Šestinu z 35 metrov otvorili gólový účet stretnutia 1:0. Ďalšie čisté šance Levického ostali nevyužité, keď najskôr trafil brankára hostí po spätnej prihrávke Bystrána a neskôr samostatnému nájazdu chýbalo zakončenie. Hostia robili v obrane množstvo chýb, nevychádzala im hra na postavenie mimo hry, čo v 27.minúte využil Bystrán a zvýšil popri vybiehajúcom Nagyovi na 2:0. Prevaha domácich bola jednoznačná, Viničania sa len sporadicky presadzovali v útočnej fáze a tak ďalšie góly domácich boli len otázkou času. Skóre prvého polčasu uzavrel Levický prízemnou strelou k ľavej tyči po peknej kombinačnej akcii a milimetrovej prihrávke Končeka 3:0.

V druhom polčase hráči FK Vinica prehustili obranný priestor, pretože prvý polčas im naznačil, že výsledok mohol byť značne vyšší v prospech domácich. Revúcki stredopoliari niekoľkokrát vyšachovali dezorientovaných hostí, ale v obrane Vinice si výborne počínala stopérska dvojica Régi s Borosom a práve oni prekazili množstvo finálnych prihrávok. Prevaha Revúcej bola naďalej viditeľná, šancí na skórovanie však bolo menej ako v prvom polčase. Viničania pohrozili niekoľkými strelami, dostali sa aj do šestnástky domácich, strelám chýbala presnosť a razancia. Najväčšiu príležitosť mali hosti až v závere stretnutia po priamom kope z hranice šestnástky. Striedajúci gólman domácich Opiela ale postavil múr, cez ktorý nedokázal Halász usmerniť loptu do brány. Výsledok na 4:0 upravil Levický z pokutového kopu po faule na prenikajúceho Šestinu.

Hlas trénera

Tréner Igor Jakubička: „Už zápas v Slovenských Ďarmotách naznačil, že si vieme vypracovať gólové príležitosti a ak ich začneme premieňať budeme úspešní. V zápase proti Vinici mohli diváci okrem gólov vidieť množstvo pekných akcií a výborných defenzívnych zákrokov. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, víťazstvo v tomto kole je pred dvojzápasom na ihriskách súperov povzbudzujúce.“

8. kolo IV.liga Juh, MFK Revúca 4 : 0 ŠK Vinica

Góly: 4´ Šestina, 27´ Bystrán, 45´ Levický, 83´ Levický (11 m) ŽK: Šestina, Majerčík – Régi, Zalaegerszegi, Halász, Antal

Zostavy

• MFK Revúca: Smerek (86´ Opiela), Majerčík, T. Urc, E. Urc, Krajňák (58´ Urbánik), Smrek, P. Konček (65´ Lunter), Šestina, Bystrán, Levický, Švec
  • ŠK Vinica, Drienovský, Régi, Boros, Antal, Rácz, Zachar, Tóth, Zalaegerszegi, Halász, Súth (61´ Nemčok)