Peter Klimant Futbal

Tri body v hrsti: Revúčania hravo zdolali vysoko motivovaný Málinec

V treťom kole IV.ligy Juh sa futbalisti MFK Revúca stretli s vysoko motivovaným súperom z Málinca. Veľká motivácia na získanie prvých bodov im však nepomohla a Revúca si s prehľadom odniesla domov všetky tri body.

Ilustračný obrázok k článku Tri body v hrsti: Revúčania hravo zdolali vysoko motivovaný Málinec

Tretie kolo IV.ligy Juh odohral MFK Revúca na ihrisku doma nepríjemného súpera z Málinca, ktorému sa v prvých dvoch kolách nepodarilo bodovať. O to väčšia bola motivácia získať prvé body proti Revúčanom, ktorí v poslednom zápase doma prehrali. V horúcom počasí sa však do 21. minúty rapídne ochladilo, keď po trojgólovej studenej sprche padli víťazné ambície domácich na bod mrazu. Už v 8. minúte agilný Švec prebral kolmú prihrávku Levického, vbehol medzi dvoch obrancov a z hranice šestnástky nedal domácemu brankárovi šancu 0:1. Ten vyťahoval loptu zo sita už o päť minút znova, keď z ľavej strany zrejme čakal center, ale Konček vonkajškom ľavej nohy zakončil pod brvno prekvapeného gólmana 0:2. Tomu nepomohla obrana ani v 21. minúte, keď po hrubej chybe Švec vystihol malú domov a pohodlne do prázdnej zvýšil na 0:3.

Revúčania nevyužili ďalšie dobré príležitosti, hlavne šanca osamoteného Šestinu si pýtala gólové zakončenie, ale z piatich metrov tesne minul a o pár minút sa triaslo brvno Čampu, keď zakončoval Levický. Domáci si prakticky nič nevypracovali, náznaky zakončenia stroskotali na výborne hrajúcej obrane alebo brankárovi Smerekovi.

Začiatok druhého polčasu vyznel v prospech domácich, ktorí sa nechceli s priebežným výsledkom zmieriť, začali byť dôraznejší, lepšie kombinovali a dostávali čoraz viac do finálnych prihrávok so zakončením. Revúčania vedomí si trojgólového vedenia nechceli pod tlakom len lopty odkopávať, ale snažili sa krátkymi prihrávkami dostať zo svojej polovice ihriska, čo ale nie vždy vychádzalo. Prišli chyby a s tým aj trest v 57. minúte, keď Melich po rohovom kope z voleja nechytateľne trafil pod brvno 1:3. Domáci ožili, vysunuli sa väčším počtom hráčov do útoku, ale to sa im vypomstilo už o dve minúty, keď sa po prihrávke stredom ihriska dostal do úniku Šestina a zoči-voči brankárovi zvýšil na 1:4.

Snaha hráčom Málinca o zníženie nechýbala, to však na rozbehnutý revúcky stroj nestačilo. Množstvo chýb v obrane Málinca dokázali kreatívni hráči MFK Revúca dokonale využiť a hlavne Švec, ktorý strelil ďalšie dva góly bol prakticky neudržateľný. Najskôr 67. minúte prešiel celou obranou a prízemnou strelou popri vybiehajúcom brankárovi zvýšil na 1:5 a v 74. minúte po úniku stredom ihriska preloboval z hranice šestnástky frustrovaného Čampu. Ďalšie góly mal na kopačkách Levický po centri Bystrána a Šestina po ďalekonosnej strele z priameho kopu, ale záverečný rezultát stanovili domáci po dorážke Valentýniho z piatich metrov 2:6.

Slovo trénera

Tréner Igor Jakubička: „V zápase proti nepríjemnému súperovi sme znovu dokázali streliť dôležitý gól hneď v úvode zápasu, ktorý chlapcom dodal potrebnú sebadôveru. Od tohto momentu sme boli lepším mužstvom a do prestávky sme dokázali ešte dvakrát udrieť. V druhom polčase sme kontrolovali priebeh zápasu a dokázali streliť ďalšie dôležité góly. Celé mužstvo podalo kvalitný a spoľahlivý výkon za čo chlapcom ďakujem. Všetkých fanúšikov pozývam na domáci zápas proti Badínu, v ktorom by sme chceli konečne potvrdiť privezené tri body“.

3. kolo IV.liga Juh, TJ Jednota Málinec 2 : 6 MFK Revúca

• Góly: 57´ Melich, 82´ Valentýni – 8´ Švec, 13´ P. Konček, 21´ Švec, 59´ Šestina, 68´ Švec, 74´ Švec
  • ŽK: Turic, Dibala – E. Urc

Zostavy:

• TJ Jednota Málinec:Čampa, Segeč, Turic (63´ Karlík), Dibala, Tuhársky, Urda, Melich, Poliak, Valentýni, Horanský, Beľa
  • MFK Revúca: Smerek, Majerčík, T. Urc, E. Urc, Čellár (82´ Lunter), Bystrán, P. Konček, Šestina, Pšida, Levický, Švec