Volejbal

Úspešný volejbalový víkend Revúčanov

Minulý víkend pricestovalo do Revúcej družstvo Vranova, ktoré v posledných rokoch pravidelne hrávalo o postup do slovenskej extraligy.V našej zostave chýbali opory družstva, D. Belica a A. Petráš, čo nám robilo problém hlavne v prvom zápase.

Ilustračný obrázok k článku Úspešný volejbalový víkend Revúčanov

Prvý zápas nevyšiel podľa predstáv

Výkon kolísal a prehrávali sme dôležité lopty, ktoré mali rozhodovať sety. Celý prvý zápas bol ako na hojdačke, keď raz ťahal šnúru Vranov a raz my.

V poslednom sete boli naši mladí hráči dosť nervózni a nedotiahli zápas do víťazného konca. Súper bol jednoducho istejší v dôležitých loptách.

V druhom zápase hráčov vyburcovali diváci

Druhý zápas sme začali presne tak, ako sme skončili prvý zápas. Boli sme znova nervózni a nevedeli sme sa dostať do tempa. Súper získal set v koncovke a vyhral ho 25:23 . A to bol okamih pre našich divákov, ktorí začali burcovať a povzbudzovať.

Naši hráči sa nakopli k takej hre, že súper nemal najmenšiu šancu na zvrat a celkovú výhru. Je ťažko po tomto zápase hodnotiť hráčov, ale chcem vyzdvihnúť Mateja „Baču“ Hericha, ktorý bol na sieti doslova neudržateľný.

Celkovo sme hrali ako kolektív dobrý volejbal. Tieto body boli pre naše družstvo veľmi dôležité, pretože v Revúckom volejbale musíme vykonať generačnú zmenu a zapojiť mladých hráčov. Chceme baviť naďalej našich divákov a preto musíme pripraviť mladé generácie volejbalistov.

AVK Magnezit Revúca : MVK Vranov nad Topľou 2:3 a 3:1

Zost.: E. Barboriak, M. Herich, M. Karabínoš, J. Jankovič, M Schelling, O. Slamčík , lib. V. Adámek

Starší žiaci z Revúcej zožali úspech v Žiline

VKP Žilina : AVK Magnezit Revúca 1:3 a 1:3

Zost.: M. Breznaník, Ľ. Ďuriška, J. Galo, J. Kotlarčík, V. Hlačina, K. Hatala …str. : F. Vavrek ,Z. Halušková, R. Antalová Tr. : K. Húšťa

V Žiline sa stretli dve družstvá, ktoré bojujú o postup na Majstrovstvá Slovenska. Domáci v posledných rokoch pravidelne hrali o titul Majstra a nosili domov medajle. V priamej konfrontácii sme začali dobre a v koncovke vyhrali prvý set. Druhý bol pre nás dosť zvláštny, keď hneď zo začiatku sme prehrávali 0:4 a museli sme doťahovať. Preťahovali sme sa až do úplného konca, ale domáci ho lepšie zvládli.

Zápas sa lámal v treťom sete za stavu 14:12 pre Žilinu, ale po našich tvrdých smečoch a podaniach sme set otočili a vyhrali ho 25:23. Potom sme sa ukľudnili a vyhrali celý zápas.

Druhý zápas začal pre súpera lepšie a vyhral prvý set. Začiatok druhého setu sme začali dobrým servisom a obranou na sieti. Súper neusmečoval veľa lôpt a my sme začali získavať bod za bodom. Ukľudnili sme sa a posledné tri sety sme vyhrali vysokým rozdielom.

Chcel by som vyzdvihnúť výkon mladého smečiara, M. Breznaníka, ktorý odohral dva skvelé zápasy a rozhodoval najťažšie lopty v náš prospech. Bolo vidieť, že príprava s A-Teamom je pre mladých hráčov dôležitá na rozvoj herných schopností.

Zápasy v Žiline sa nevyhrávajú často a pre našich mladých volejbalistov to bola poriadna vzpruha. Tu sa ukazuje, že nám vyrastajú talenty. A hneď dvaja chlapci, J. Kotlarčík a F. Vavrek, jedno dievča, Z. Halušková, boli pozvaní do Centra olympijskej prípravy v Trenčíne a Nitre. Toto je zrkadlo našej práce s mladežou.

info: Maroš Kumi, š.r. AVK