Správy

V kraji pribudlo vyše 100 nových strojov. Poslúžia na úpravu zelene a drevín pri cestách

60 kusov krovinorezov, 17 vyvetvovačov a 34 píl za viac než 82 200 eur odovzdali do užívania Banskobystrickej regionálnej správy ciest.

Ilustračný obrázok k článku V kraji pribudlo vyše 100 nových strojov. Poslúžia na úpravu zelene a drevín pri cestách
Zdroj: TASR

Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC) pokračuje v modernizácii nákupom techniky na úpravu trávnatých plôch, krovín a drevín pri cestách. Vyše sto nových kusov techniky zlepší pracovné podmienky zamestnancov BBRSC. Informovala o tom Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) s tým, že 60 kusov krovinorezov, 17 vyvetvovačov a 34 píl za viac než 82 200 eur s DPH odovzdali v utorok do užívania.

„Ide o novú techniku, ktorá má akumulátorový pohon, čo znamená, že je oveľa bezpečnejšia ako staré stroje, je pri nej nižšia hluková záťaž i chvenie ako pri starých strojoch s benzínovým pohonom. Vďaka týmto strojom sa podstatne zlepšia podmienky pri práci našich zamestnancov,“ reagoval predseda predstavenstva BBRSC Ján Havran.

Podľa neho dôvodov na nákup novej techniky, ktorému predchádzalo verejné obstarávanie, bolo viacero. Nezanedbateľným faktorom je znížená spotreba pohonných látok a olejov, s čím súvisí pri prechode zo spaľovacích motorov na akumulátorové zníženie výfukových plynov. Nové stroje sú šetrnejšie k životnému prostrediu.

„K podobnému nasadeniu akumulačnej techniky na Slovensku ešte nedošlo. Tieto stroje boli doteraz nasadzované maximálne v desiatkach kusov. Môžeme s hrdosťou povedať, že sme prvá spoločnosť, ktorá v rámci modernizácie uskutočnila také rozsiahle nasadenie techniky v rámci údržby zelených plôch,“ zdôraznil Havran.

Ako konštatoval predseda BBSK Ján Lunter, tak ako je dôležitá bezpečnosť na cestách, je aj bezpečnosť pri práci. „Ľudia, ktorí pracujú denne niekoľko hodín v teréne, by preto mali mať modernú, spoľahlivú a bezpečnú techniku,“ dodal šéf kraja.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie