V Rožňave basketbal 50+ proti 55+

V sobotu dňa 19.03.2011 sa v novej športovej hale v Rožňave odohral zápas v maxibasketbale medzi výberom mužstva Slovenska maxibasket 55+ a výberom Prešova SK 50+.

Radka Deckerová Basketbal
Radka Deckerová Basketbal

V Rožňave basketbal 50+ proti 55+

V sobotu dňa 19.03.2011 sa v novej športovej hale v Rožňave odohral zápas v maxibasketbale medzi výberom mužstva Slovenska maxibasket 55+ a výberom Prešova SK 50+.

História súčasného družstva maxibasketbalistov „Staré kone Prešov“ sa začala písať v 90. rokoch, keď sa bývalí aktívni hráči zapojili do okresnej súťaže, v ktorej odohrali tri ročníky. Prvé dva ročníky (1991/92,1992/93) vyhrali,v treťom ročníku (1993/94) skončili na druhom mieste. Okrem okresnej súťaže sa družstvo pravidelne zúčastňuje na turnaji v Streetballe v Prešove už od jeho vzniku a žne na ňom úspechy nielen vo svojej kategórii ,ale aj v súťažiach jednotlivcov . Neskôr sa zúčastňovalo na neoficiálnych basketbalových zápoleniach so svojimi rovesníkmi v Poľsku, Maďarsku, vo Svite, v Levoči, v Sabinove a v Prešove , či už to boli turnaje alebo maratóny v basketbale. Výsledky dosiahnuté na týchto turnajoch nie sú tým najhlavnejším. Dôležité bolo zahrať si, v zdraví prežiť a hlavne sa stretnúť s ľuďmi, ktorí majú radi basketbal. Hráči neboli aktívni len v športe, ale zúčastňovali sa napríklad na dobrovoľných brigádach pri údržbe telocviční ( ZŠ na Lesníckej ul., Zimnej ul. ), či sa podieľali na financovaní telocvičného zariadenia. Dôležitým činnosťou popri športovaní je aj relaxácia. Tu sa stala hlavným centrom aspoň dvakrát do roka obec Beňuš, v krásnom Horehronskom kraji , odkiaľ členovia družstva chodia na turistické výpravy za spoznávaním krás Slovenskej prírody a iné superrelaxačné procedúry, ktoré pomáhajú zvyšovať fyzické a duševne sily na dlhý tréningový proces. Prvý vážny turnaj, na ktorom sa „Staré Kone“ zúčastnili, boli 1. MČR v maxibasketbale. Výsledok, ktorý na tomto turnaji dosiahli (3. miesto v skupine) len potvrdil, že družstvo sa zaradilo ku kvalitnejším tímom vo svojej kategórii. Nehovoriac o ich výsledkoch na poli kultúrnom, kde boli vyhlásení za najkompaktnejšie družstvo na parkete. Finálová účasť na druhých MČR v maxibasketbale potvrdila dobrú pripravenosť prešovských starších pánov. Zlepšujúcu sa športovú úroveň budú chcieť „Staré kone“ potvrdiť na tretích MČR a hlavne na jubilejných 10.tych MS, kde sa v náročnej kvalifikácií prebojovali ako vôbec prvé slovenské družstvo v desaťročnej histórii Majstrovstiev sveta v maxibasketbale, ktoré organizuje FIMBA. Aby mohlo pokryť všetky náklady na tento dôležitý turnaj muselo družstvo prejsť na samofinancovanie. Okrem vlastných vreciek sa členovia družstva spoliehajú aj na nezištnú pomoc sponzorov.

Zdroj: www.maxibasketball.sk

Na videu Vladimír Hornáček, v prípade nejakého záujmu kontakt: vlado.hornáček@gmail.com

V Rožňave basketbal 50+ proti 55+
1
Galéria
stary_pani
24
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín