Norbert Gonosz Futbal

Futbal ako sa patrí: V derby Jelšava-Revúčka sa roztrhlo vrece s gólmi

Krásne počasie, príjemná divácka kulisa, dobre pripravený trávnik, vypätá atmosféra a hlavne veľa gólov. To všetko zdobilo sobotňajší derby zápas 3. kola I. triedy medzi mužstvami FK Jelšava a FK Revúčka. Ako tento vzájomný zápas dopadol?

Ilustračný obrázok k článku Futbal ako sa patrí: V derby Jelšava-Revúčka sa roztrhlo vrece s gólmi

Trošku opatrnejší začiatok na oboch stranách sprevádzaný bojovným nasadením mladého domáceho mužstva vniesol od začiatku zápasu do hry zdravú dravosť a drzosť. Tá bola okorenená prvým gólom domáceho mužstva ešte v prvej polovici prvého polčasu. Po peknej akcii zakončil pohotovo v 10. minúte Zoltán Fandák. O pár minút sa k slovu dostali aj hosťujúci hráči a následným vyrovnaním Pavla Hutku v 35.minúte bolo polčasové skóre stanovené na 1:1.

Počas celého priebehu zápasu bolo cítiť atmosféru s príchuťou derby a niektoré situácie sa samozrejme v zápale boja priostrili. O tvrdé zákroky v rámci nasadenia preto nebola núdza. Po chvíľkach tvrdých zákrokov v druhom polčase sa opäť k slovu dostal mladý útočný tandem Fandák – Kováčik a druhý menovaný začal gólovú nádielku druhého polčasu. Stav 2:1 pre domáce mužstvo nič neznamenal a postupne stupňovali tempo, čo vyhrotilo k tretiemu gólu. Tentokrát bol autorom gólu opäť Zoltán Fandák.

Mužstvo Revúčky po treťom góle vo svojej sieti ako keby rezignovalo a o pár minút neskôr strelil krásny gól z voleja Jozef Kováčik a spečatil víťazstvo Jelšavy na konečných 4:1. Obe mužstvá podali veľmi sympatický výkon a sobotňajšie popoludnie spestrili viac než pestrou gólovou nádielkou.

Zostavy:
MFK Jelšava: Siman – Schmidt, Fabo, Völgyi, Niklas, Bryndzák, Fandák, Kálovec, Hyžnaj, Kováčik, Čombor

ŠK Bastav Revúcka: Loja- Ziman, Mikuš, Hrachiar, Čatloš, Hutka, Vranka, Michal, Černota, Tatarko, Maximov