Správy

V Tornali sa dočkajú kanalizácie za milióny eur. Kedy by mala byť hotová?

Celková dĺžka novej kanalizačnej siete v Tornali má podľa projektu merať viac ako 21 kilometrov.

Ilustračný obrázok k článku V Tornali sa dočkajú kanalizácie za milióny eur. Kedy by mala byť hotová?
Zdroj: TASR

Do konca budúceho roka by mala byť vybudovaná kanalizácia v meste Tornaľa v okrese Revúca, ktorá je vo výstavbe od konca roka 2017. Informovala o tom primátorka Tornale Anna Szögedi.

„Na kanalizácii a čistiarni odpadových vôd sa priebežne pracuje. Sú tam štyria subdodávatelia, ktorí na stavbe robia, pokračujú s prácami a zatiaľ nevidia sklz. Boli tam už kontrolné dni a dúfam, že termín dodržia,“ poznamenala primátorka.

Podľa plánov z roku 2015 sa výstavba kanalizácie v Tornali mala začať už v apríli 2016, nakoniec bola spustená až v septembri 2017. Väčšina nákladov na stavbu je financovaná dotáciou vo výške viac ako 13,2 milióna eur z eurofondov, spoluúčasť je viac ako 700 000 eur. Tie však podľa Szögedi nepôjdu z mestského rozpočtu, ale uhradí ich Stredoslovenská vodárenská spoločnosť.

Celková dĺžka novej kanalizačnej siete v Tornali má podľa projektu merať viac ako 21 kilometrov. Kanalizácia má byť hotová do decembra 2020, potom bude rok v skúšobnej prevádzke.

Hlavným cieľom projektu je zlepšenie odvádzania a čistenia komunálnych odpadových vôd v aglomeráciách nad 2000 obyvateľov v zmysle záväzkov SR voči Európskej únii.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie