Eva Viestová Kultúra

VIDEO: Koncert v tuneli. Toto sa len tak nevidí...

Určite už mnohí z vás boli na koncertoch na rôznych netradičných miestach. Ale toto bol ozaj unikátny zážitok. Koncert v Slavošovskom tuneli, alebo v Tuneli pod Homôlkou bol netradičný nielen miestom, ale aj účinkujúcimi. Presvedčte sa sami...

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Koncert v tuneli. Toto sa len tak nevidí...
Foto: Eva Viestová

Cestu na koncert sme si poctivo odšlapali naprieč tunelom. V tuneli pred nami aj za nami sa mihali svetielka bateriek ľudí, ktorí smerovali na koncert. Pred koncom tunela na už na ľudí čakalo pripravené pódium a množstvo lavíc na sedenie.

Príjemní ľudia, príjemné prostredie

Po výstupe z tunela v Slavošovciach sme ostali milo prekvapení. Okrem množstva ľudí na nás čakalo aj vkusne upravené prostredie v okolí tunela. Nový altánok s drevenými stolmi, nový rušeň s vagónikmi tiež so stolmi na sedenie, drevená preliezačka a hojdačky pre deti či nové drevené schody do tunela.

Ako sľúbili, tak aj splnili

Pre všetkých bolo pripravené občerstvenie. Chutný guláš z bravčoviny aj diviny, klobásky aj dobroty z grilu rozvoniavali do ďaleka. Nechýbalo ani pivko a kofola, či niečo na zahriatie. Organizátori mysleli aj na to, aby sa to mohlo všetko pekne zjesť a pripravili dostatok stolov na konzumovanie.

Koncert začal pred tunelom

Koncert odštartovala skvelá country kapela Betliarske vidly. Zaspievali a zahrali množstvo známych country hitov. So svojim tancom sa predviedli aj miestne mažoretky.

Potom sa už koncert presunul do tunela. Ako sa vyjadril kapelník Nebeskej muziky z Terchovej Vladimír Moravčík, je príjemne prekvapený akustikou v tuneli.

„Pozvanie účinkovať na tomto koncerte bolo pre nás symbolické – tunely spájajú ľudí a miesta a táto myšlienka sa nám veľmi páčila“, doplnil kapelník.

Po Nebeskej muzike z Terchovej to už v tuneli naplno rozbalila rožňavská rocková skupina Sexit.

Nečakaný úspech akcie – pritiahla takmer 800 zvedavcov

Cieľom akcie bolo sprejazdniť tunel, ktorý bol postavený ešte za Slovenského štátu a nikdy neslúžil účelu, na ktorý bol postavený", povedal Rudolf Pažitka, organizátor akcie.

„Po dnešnom nečakanom úspechu určite budeme uvažovať o nejakej ďalšej akcii v tuneli“, doplnil Pažitka

POZRITE SI FOTO A VIDEO Z TOHTO NETRADIČNÉHO KONCERTU.

KoncertVTuneli
21
Galéria
Foto: Eva Viestová / Zdroj: Dnes24.sk
KoncertVTuneli
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie